پا به پای بابانوئل با سورتمه در قطب شمال

تابستان فنلاند ،بسیار درخشان و کوتاه و زمستانش بسیارتاریک و بلتد است و حتی در شمال فنلاند،به مدت دوماه تمام درزمستان خورشید طلوع نمی کندودر تابستان نیز دو ماه ،کسی غروب را نمی بیند.بدین ترتیب ،قرارداشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار قطب شمالی ،این کشور را پس ازایسلندبه شمالی ترین کشور جهان تبدیل کرده است .

در شمالی ترین نقطه فنلاند ،خورشید در فصل تابستان ،برای 73 روز غروب نمی کندو هر روز ،24 ساعت تمام ،هواروشن است ،اما در زمستان ،خورشید تا 51 روز طلوع نمی کند،بنابراین می توان در فنلاند با سگ های هاسکی به سورتمه سواری پرداخت و شب هایی را در کلبه های اسکیمویی سر کرد.با این که در هتل های ساخته شده از یخ ،چند شبی را پشت سر گذاشت .در میان تورهای موجود به دفنلاند ،ظاهرا تنها یک تور گردشگری از ایران به این کشور وجود دارد که تمامی آ؛زانس های مسافرتی ،

آگهی آن را در سایت های خود به نمایش گذاشته اند .

بر اساس این اگهی ،قیمت این تور 15 روزه به ازای هر نفر در اتاق دو تخته ،سه میلیون و 490 هزار تومان به اضافه سه هزارو 790 یورو به ازای هر نفر در اتاق یک تخته ،سه میلیون و 490 هزار تومان به اضافه پنج هزارو 790 یورو است .

همچنین هزینه این تور برای کودکان چهار تا یازده سال و دو تا چهار سال به ترتیب دو میلیون و 9920 هزار تومان به اضافه سه هزارو 990 یورو و دو میلیون و 990 هزار تومان به اضافه هزارو 490 یورو است .

این هزینه ها در ازای اقامت در هتل چهار ستاره ،پرواز رفت و برگشت ترکیش و همچنین گردش در کشورهای فنلاند ،سوئد،نروژو دانمارک است که بیشترین اقامت در کشور فنلاند است .             

  روزهای طلایی ،شب های پرستاره فنلاند،سرزمین جنگل های انبوه دریاچه های زیبا و کو های پربرف است .طبیعت عجیب این کشور جاذبه مرموزی دارد که لبخند و آرامش را برای گردشگران به ارمغان می آورد.اما زمستان ها نیز به رغم سرمای شدید بهترین زمان برای انجام ورزش های زمستانی و تماشای اسمان فوق العاده زیبای شب های پرستاره است . شهرهای فنلاند نیز دیدنی های فراوان را ارائه می دهند.رستوران ها و کافه های گرم و صمیمی موزه های مدرن و کایساهای زیبا بخشی از جاذبه های شهرهای فنلاند است .

اگر به دنبال متصدی هستید که بتوانید در آرامش کامل کنار یک دریاچه در خانه ای کلبه ای و در اعماق طبیعت از زندگی لذت ببرید.فنلاند کشوری ایده آل است .

به کشور فنلاند >سرزمین با آفتاب نیمه شب <لقب داده اند . زیرا در ما ه هی تیرو مرداد خوزشید به هیچ وجه از افق محمو نمی شود اما برعکس آن در زمستان روزهایی است که اصلا خورشید را نمی بینید.جمهوری فنلاند در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا بهشت گمشده

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
    • هیچ نظری یافت نشد

    ایرلاین ها