سوادکوه، شهرستانی است در قسمت مرکزی استان مازندران که از شمال به قائم‌شهر از جنوب به شهرستان فیروزکوه از شرق به شهرستان ساری و از غرب به شهرستان بابل می‌رسد.

سوادکوه به دلیل  موقعیت جغرافیایی کم‌نظیر، از انبوه‌ترین و بکرترین جنگل‌های استان‌های شمالی برخوردار است اکثر گردشگران، سوادکوه یک شهر نیست، سوادکوه شامل شهرهای شیرگاه، زیرآب، پل سفید، آلاشت، ورسک و ده‌ها روستای کوچک و بزرگ است. ‌برخی سوادکوه را پایتخت طبیعت ایران می‌دانند؛ با بیان قابلیت‌های طبیعی سوادکوه، پی به این واقعیت خواهیم برد. زيباترين منطقه سوادكوه (زيرا از لحاظ پوشش گياهي امتياز بيشتري نسبت به ساير مناطق سوادكوه دارد )وطبق كروكي بايد از جادۀ فيروزكوه وارد اين منطقه شد .درخت لیمویی که تعداد شکوفههایش بیشتر از تعداد اینجا  پرتغال و!!!!!!


موقعيت جغرافيايي شيرگاه ؟ كمتر ديده ايد كه سه نعمت الهي (رودخانه،دشت وكوه هاي جنگلي) در يك جا جمع باشند اما شمادر شيرگاه شاهد اين مهماني خواهيد بود زيراشيرگاه دشتي است كه رودخانۀ تالار از وسط آن گذشته و توسط كوههاي جنگلي احاطه گشته .7% كاهش رطوبت نسبت به شهر هاي ساحلي دریاي خزر(شرجی کم )


+ ۴۰% ايام بارندگي(لذت بردن از رحمت الهی) + هواي نيمه ييلاقي(قابل سکونت در تمام فصول) + نزديكي به دریا (۶۰دقيقه){جهت تفریحات دریایی} + زمينه براي رفتن به آبشارهای بسيار ديدني+دسترسي به زيباترينجنگلهاي داراي رودخانه و دلپذیرترین جنگلهای بدون رودخانه  از جمله ويژ گيهاي شهر شيرگاه ميباشد .

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
    • هیچ نظری یافت نشد

    ایرلاین ها