ویزای اتریش

ویزای اتریش

در لیست ویزای کشورهای خوزه شینگن ویزای اتریش در صدر آن قرار دارد . ویزای اتریش با وجود سختی امتیازاتی دارد مانند نداشتن مصاحبه و فقط کافیست برای تحویل مدارک و انگشت نگاری   به دفتر گارگزاری این کشور مراجعه کنید .در تکمیل مدارک به گردش حساب و تمکن مالی خیلی توجه کنید چون ازز اهمیت زیادی برخوردار است .

شرایط اخذ ویزای اتریش

سابقه سفر مسافر:
تاریخچه سفری، به افسران ویزای اتریش ثابت می‌کند که شما توریست هستید و پیش از اتریش، از کشورهای دیگری نیز بازدید کرده اید. همچنین تاریخچه سفری به افسران ویزا ثابت می‌کند که شما پس از مدت زمان سفر به اتریش، به کشور محل اقامت خود بازمی‌گردید.

گردش حساب مسافر:
منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات متقاضی در ۳ ماه گذشته ملاک افسران ویزا می‌باشد. دریافت گردش حساب از متقاضی، به منظور بررسی مراودات مالی ایشان می‌باشد.

تمکن مالی مسافر:
میزان تمکن مالی ایده آل ویزای اتریش، برای هر نفر بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که زمانی که به یکباره مبلغ بالای وارد حساب شما می‌شود، باید به سفارت اتریش سند معامله مطابق همان مبلغ ارائه کنید.

گواهی اشتفال به کار و پرینت بیمه تامین اجتماعی :
به منظور اعتماد به بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌شود.
ارائه دعوت نامه:
در صورتی که دعوت‌نامه داشته باشید، شانس بالایی در اخذ ویزای اتریش خواهید داشت. دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. مدت زمان اقامت متقاضی حتما باید در متن دعوت‌نامه ذکر شود

وقت سفارت اتریش

پروسه وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری این کشور انجام می‌شود. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کنید. هزینه وقت سفارت اتریش در گروه مسافرتی هانی بال ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. نزدیک ترین وقت سفارت اتریش، ۳ ماه پس از ارسال درخواست می‌باشد که در صورت ارائه دعوت‌نامه و یا درخواست برای ویزای پزشکی، ممکن است برای ۱ هفته بعد نیز برای شما تعیین شود..
برای حضور در دفتراتریش باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. این دفتر در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ فعال می‌باشد.

قیمت ویزای اتریش

هزینه درخواست ویزای اتریش در صورت انجام آن توسط تیم حرفه ای هانی بال 3.000.000 تومان خواهد بود و مسافر محترم این هزینه را برای دریافت وقت سفارت , پرکردن فرم شینگن اتریش , بیمه مسافرتی , رزرو بلیط رفت و برگشت , واچر هتل و غیره پرداخت می کند.توجه کنید که هزینه های داخل سفارت به عهده خود مسافر است .

مدت زمان جوابدهی به ویزای اتریش

حداکثر ۱۴ روز کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر کارگزار اتریش جواب درخواست ویزای اتریش برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب ویزا حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی در دفتر کارگزاری ویزای اتریش شخصا حضور داشته باشید.

مدارک ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای اتریش با دقت کامل بررسی می‌شود. حتما به مطابقت بین گردش حساب و تمکن مالی دقت داشته باشید.  • فرم درخواست ویزای اتریش
  •  گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
  •  رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
  •  اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
  •  اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
  •  نامه اشتغال به کار
  •  گواهی اشتغال به تحصیل
  • ( ارائه دعوت نامه (در صورت وجود
  •  رزرو بلیط رفت و برگشت
  •  واچر هتل

ریجکت ویزای اتریش

ریجکت ویزای اتریش وجود ندارد . در صورتی که مدارک شما دارای نقص باشد و یا نیاز به ارائه مدارک بیشتر باشد، سفارت اتریش به شما مهلت ۵ روزه ارسال مدارک می‌دهد و در صورتی که مدارک را تحویل ندهید، ویزا به شما اعطا نمی‌شود ولی ریجکت هم نمی‌شوید.

انواع ویزای اتریش


-ویزای توریستی اتریش:
شرط اخذ ویزای توریستی اتریش، گردش حساب، تمکن مالی و یا ارائه دعوت نامه می‌باشد. با ویزای توریستی اتریش می‌توانید در هر ۶ ماه تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید

-ویزای تحصیلی اتریش:
برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه دهید. پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی اتریش حتما باید این کشور را ترک کنید

-ویزای کاری اتریش:
در صورتی که یک شرکت و یا کارفرما اعلام نیاز به نیروی خارجی داشته باشد، شما می‌توانید با گرفتن دعوت نامه از ایشان اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

آدرس سفارت اتریش در ایران

سفارت اتریش در آدرس تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶ واقع شده است اما خدمات کنسولی خود را به دفترکارگزار وی اف اس گلوبال واگذار کرده است. برای حضور در دفتر این کشورباید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

ایرلاین ها