راهنمای وقت سفارت

راهنمای گرفتن وقت سفارت + نکات ضروری وقت سفارت فوری

توجه داشته باشید که در صفحه راهنمای وقت سفارت قرار بر تعریف وقت سفارت و یا معرفی انواع آن نیست.
در این مطلب به بررسی تمامی دغدغه شما خواهیم پرداخت و با کمی دقت به نکات مهم و ارزشمندی درباره گرفتن وقت سفارت خواهید رسید.

در این مطلب میخوانید

  • خودتان وقت سفارت بگیرید!
  • اما چرا باید وقت سفارت را از آژانس های مسافرتی بگیریم؟
  • وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟
  • وقت سفارت فوری چیست؟
  • سوالات متداول و ناگفته های تعیین وقت سفارت
  • وقت سفارت کشورها

خودتان وقت سفارت بگیرید!

فرایند تعیید وقت سفارت کشورها توسط خود سفارت یا کنسولگری تعیین می شود یا توسط شرکت های کارگزاری .بزرگترین شرکت کارگزاری در ایران، شرکت VFSGlobal می‌باشد که وقت سفارت کشور های اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، نیوزلند، نروژ، پرتغال، آفریقای جنوبی، سوئیس، هلند، انگستان و اوکراین توسط این کارگزار تعیین می‌شود.تعیین وقت سفارت آلمان، به عهده شرکت ویزامتریک می‌باشد و وقت سفارت ایتالیا را نیز شرکت CKGSIR عهده دار است. برای گرفتن وقت سفارت باقی کشور‌ها، باید به خود کنسولگری و یا سفارت خانه کشور مقصد درخواست خود را ارائه کنید.

چرا باید آژانس هواپیمایی برای ما وقت سفارت بگیرد؟

آژانس های هواپیمایی معمولا به خاطر سابقه و تجربه در زمینه گردشگری , ویزا و وقت سفارت کشورهای متعدد و مختلف با سیستم تعیین وقت سفارت کشورها آشنایی دارند و به زمان دقیق باز شدن وقت دهی سفارت ها آگاه هستند. از طرفی شما برای گرفتن ویزا باید فرم درخواست ویزا را کامل و دقیق پر کنید , هرگونه اشتباه در اطلاعات پر شده ممکن است که به رد شدن درخواست ویزا ختم شود .در تکمیل مدارک باید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی خود را به افسران ویزا تحویل دهید.اگر فکر می کنید در تهیه مدارک و پر کردن فرم توانایی دارید خودتان برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید

وقت سفارت چیست و چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

شما باتوجه به ویزای درخواستی خود , باید با افسران ویزای آن کشور مصاحبه کنید , حالا بسته به کشور مقصدتان یاباید با افسران ویزا مصاحبه کنید و یا برای ارائه مدارک خود و انگشت نگاری به سفارتخانه یا کارگزاری مراجعه کنید . سفارت خانه ها به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا برای جلوگیری از شلوغی , سیستم تعیین وقت سفارت را پیاده سازی کنند.


اگر بخواهیم مثالی درباره وقت سفارت بزنیم می توان آن را به وقت دهی بانک تشبیه کرد با این تفاوت که در بانک بعد از چند دقیقه نوبت شما خواهد شد ولی در وقت دهی سفارت نوبت شما 1روز ,1ماه و حتی 1 سال هم به طول می انجامد.

وقت سفارت فوری چیست؟

وقت سفارت فوری به شما این امکان را می دهد که در زمانی کوتاه در سفارت خانه حضور داشته باشید . معمولا در صورت تقاضای وقت سفارت فوری مبلغ بیشتری باید پرداخت کنید . اختلاف هزینه وقت سفارت معمولی با وقت سفارت فوری بخاطر زمان کمتر است که تاحد زیادی در وقت شما صرفه جویی می کند . اگر به صورت کلی به این قضیه نگاه کنیم شما این هزینه بیشتر را برای هوشیاری ,ارتباطات و شناخت بهتر آژانس نسبت به سفارت مورد نظر پرداخت می کنید.
مشاوره وقت سفارت هانی بال

سوالات متداول وقت سفارت

چگونه می‌توانیم به زمان های موجود وقت سفارت دسترسی پیدا کنیم؟
این کار، فقط بر اساس تجربه به دست می‌آید. اگر می‌خواهید به وقت های خالی سفارت هر کشوری دست پیدا کنید، باید در روز‌های مختلف و در ساعات مختلف روزانه به سایت تعیین وقت سفارت کشور مورد نظر وارد شوید تا با الگوریتم آن به طور کامل آشنایی پیدا کنید.

ایرلاین ها