راهنمای ویزای کانادا

ویژگی های اخذ ویزای کانادا

1.ورود بدون محدودیت: درخواست کننده با ویزای توریستی کانادا می‌تواند بدون محدودیت به این کشور وارد شود. منظور از محدودیت، تعداد دفعات ورود به خاک کانادا می‌باشد.

2.ورود از کلیه مرزها : دارندگان ویزای توریستی کانادا می‌توانند از تمامی مرزهای زمینی و هوایی وارد این کشور شوند
. 3.اقامت طولانی مدت : هر باری که متقاضی با ویزای توریستی وارد کانادا می‌شود، می‌توانید تا ۶ ماه اقامت داشته باشد
4.امکان اقامت مجدد بدون فاصله زمانی : هر زمان که ۶ ماه اقامت شما به پایان برسد، نیازی به خروج طولانی دارنده ویزا یا دزخواست کننده مدت نیست. شما برای اقامت ۶ ماه بعدی خود می‌توانید فقط چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید.

5.امکان ورود به ۲۵ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا :کانادا، انگلیس (به صورت ترانزیت)، مکزیک، کاستاریکا، پاناما، آنتیگوا، کوبا، دومینیکن، مراکش و عمان از جمله کشورهایی هستند که با ویزای کانادا می‌توانید وارد خاک‌شان شوید.

6.برابر بودن مدت اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت :از مهم ترین امتیازات ویزای توریستی کانادا می‌توان به برابر بودن اعتبار ویزا با اعتبار پاسپورت درخواست کننده اشاره کرد. به طور مثال، در صورتی که پاسپورت درخواست کننده دارای ۳ اعتبار باشد، ویزای توریستی کانادا نیز دارای ۳ سال اعتبار است. حداکثر اعتبار ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان ۵ سال می‌باشد.

2.مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

1.امکان دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل : پس از اتمام تحصیل در کانادا (به خصوص در شهر کبک)درخواست کننده می‌تواند از دولت کانادا درخواست اقامت دائم کند. توجه به این که فقط در صورت تحصیل می‌باشد و شامل دوره های علمی و آموزشی کوتاه مدت نمی‌شود.

2.اجازه کار در کانادا همزمان با تحصیل : با توجه به دوره و رشته انتخابی، می‌توانید در کانادا کار کنید. شرایط کار در کانادا با ویزای تحصیلی کاملا به رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد.

مزایای اخذ ویزای کاری کانادا :
به علاوه مزایایی که برای ویزای توریستی کانادا در بالا عنوان کرده ایم، ویزای کاری کانادا فقط دارای یک مزیت برتر است و آن هم امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی از سوی دولت کاناداست. در صورتی که بازه زمانی ویزای کاری کانادا شما بیشتر از ۱ سال باشد، می‌توانید اقدام به دریافت اقامت دائم و شهروندی بکنید.

انواع ویزای کانادا

1.ویزای توریستی کانادا: ویزای توریستی کانادا یک ویزای موقت است که برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده و اقامت های کوتاه مدت صادرمی شود. این نوع ویزا به دو صورت سینگل و مالتیپل صادر می شود. ویزای توریستی سینگل، به دارنده آن فقط اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را صادر می کند و پس از ورود به کانادا، می تواند تا ۶ ماه اقامت داشته باشد. ویزای مالتیپل کانادا، با توجه به تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی صادر می شود؛ این به این معناست که ویزای توریستی مالتیپل کانادا، تا مدت زمانی که پاسپورت درخواست کننده اعتبار دارد، معتبر خواهد بود. مدت اقامت در هر بار ورود، همانند ویزای سینگل می باشد و شما می توانید تا ۶ ماه در هر بار ورود اقامت داشته باشد.

2.ویزای کاری کانادا : ویزای کاری کانادا، با هدف نیروی ماهر، خود اشتغالی و شروع کسب و کار صادر می شود ویزای کار کانادا نیز، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی دارد و بدون آن، درخواست شما ریجکت می شود. اگر درخواست کننده به عنوان نیروی ماهر قصد گرفتن ویزای کاری کانادا را دشته باشد، باید از کارفرمای خود درخواست دعوت نامه رسمی کند و اگر به عنوان خود اشتغالی و استارتاپ قصد اقامت در کانادا را دارد، باید یک ادعا نامه و توصیف نامه مبنی بر اینکه شغل پیشنهادی منحصربه فرد می باشد، ارائه کند.

3.ویزای تحصیلی کانادا : ویزای تحصیلی کانادا برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، درخواست کننده نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارد و همچنین باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه ای که قصد تحصیل در آن دارد، دعوت نامه رسمی ارائه کند. جواب ویزای تحصیلی کانادا در بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه صادر می شود..

شرایط ویزای کانادا

1.شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا:
تمکن مالی: ایده‌آل ترین تمکن مالی ویزای کانادا برای هر نفر، ۵۰ هزار دلار کانادا می‌باشد. درخواست کننده عزیزتوجه داشته باشید که این مبلغ ایده آل است و ممکن است شما با تمکن مالی کمتری بتوانید موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا شوید. تمکن مالی ویزای توریستی کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.
تاریخچه سفری :منظور از تاریخچه سفری ویزای کانادا فقط ویزای شینگن نیست. منظور از تاریخچه سفری، سفرهای درخواست کننده در گذشته به کشور های خارجی می‌باشد که براساس تمکن و وسع مالی بررسی می‌شود. ویزای شینگن، انگلیس، استرالیا، آمریکا، سنگاپور و ژاپن جزو ویزاها و تاریخچه های سفری معتر شناخته شده است.

2.شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا
تمکن مالی :تمکن مالی در ویزای تحصیلی کمی متفاوت است. تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا براساس هزینه های یک سال زندگی به همراه شهریه مدرسه، دانشگاه و یا کالج بررسی می‌شود. شهریه مرکز آموزشی مقصد متقاضی، هزینه های اجاره منزل، هزینه های رفت و آمد و خورد و خوراک شما در یک سال، باید با مبلغ تمکن مالی‌ ا برابری کند. در صورتی که نتواند این مبالغ را پرداخت کند، موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نمی‌شود. تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا نیز باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.
ارائه پذیرش معتبر از مدرسه، دانشگاه و یا کالج:درخواست کننده تمامی نامه های پذیرش و یا فاند که از مراکز آموزشی کانادا دریافت می‌کند، توسط سفارت این کشور استعلام می‌شود. اخذ تائیدیه و یا فاند نیاز به ارائه مدارک معتبر تحصیلی دارد. در صورتی که مدارک معتبری جهت اخذ پذیرش نداشته باشید، ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضی صادر نمی‌شود. توجه داشته باشید که پذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است پذیرش داشته باشد و موفق به اخذ ویزا نشود

3.شرایط اخذ ویزای کاری کانادا
برای اخذ ویزای کاری کانادا، متقاضی فقط نباید دارای سوء پیشینه و سابقه کیفری باشد. همچنین باید از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه در کانادا پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامه داشته باشد. در متن دعوت‌نامه مراحل آشنایی کارفرما با شما و همچنین مدت زمان اشتغال درخواست کننده در کانادا باید مشخص باشد..
ویزا
هزینه انگشت نگاری
هزینه بررسی پرونده
هزینه کلی
ویزای توریستی کانادا
85
100
185
ویزای تحصیلی کانادا
85
150
235
ویزای کاری کانادا
85
155
244

مدارک ویزای کانادا

1.فرم اطلاعات خانوادگی و اطلاعات فردی: فرم اطلاعات خانوادگی و اطلاعات فردی ویزای کانادا باید به زبان انگلیسی پر شود. فرم اطلاعات خانوادگی ویزای کانادا شامل اطلاعات فرد درخواست کننده، پدر و مادر و خواهر و برادر ایشان می باشد. همچنین در این فرم باید اطلاعات شغلی، تاریخ تولد و آدرس این اشخاص باید تکمیل شود. درخواست کننده در صورت درخواست می تواند برای تکمیل این فرم ها، از خدمات ویزای مجموعه مسافرتی هانی بال استفاده کند.

2.دعوت نامه رسمی (در صورت وجود): دعوت نامه ویزای کانادا می تواند از سوی بستگان درجه یک، بستگان و یا یکی از بستگان شخص متقاضی صادر شود. در دعوت نامه، شخص دعوت کننده اظهار می کند که درخواست کننده برای دیدار ایشان قصد سفر به کانادا دارد، در منزل ایشان اقامت دارد و همچنین در صورت لزوم، ایشان از درخواست کننده حمایت مالی خواهد کرد. دعوت نامه باید با هدف توریستی و یا بازدید از خانواده صادر شود.

3.ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل :
در صورتی که درخواست کننده دعوت نامه ندارد، باید علاوه بر مدارک دیگر، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و همچنین واچر هتل رزرو شده خود را، به افسر ویزای کانادا ارائه کند.

-مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا
1.ارائه برنامه تحصیلی: درخواست کنندگان ویزای تحصیلی کانادا باید برنامه تحصیلی خود را در کشور کانادا به افسر ویزای این کشور ارائه دهند. در این برنامه تحصیلی، باید رشته تحصیلی مورد نظر، دانشگاه انتخابی، محل اقامت و همچنین اهداف پس از تحصیل نیز برای افسر ویزای تحصیلی کانادا مشخص شود.

2.گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید):درخواست کننده اگر دانشجو باشد و قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد باید از دانشگاه فعلی خود یک گواهی اشتغال به تحصیل برای سفارت کانادا درخواست کند. گواهی اشتغال به تحصیل نیز، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

3.ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و آخرین ریز نمرات:
پشت برگه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات تان را مرجع صدور آن باید مهر کند و پس از مهر شدن، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود
-مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا
1.گواهی سلامت جسمانی: درخواست کنندگان ویزای کاری کانادا علاوه بر انجام آزمایشات ایدز، هپاتیت، سل و کلیه بیماری های واگیر دار، باید یک سری آزمایشات مربوط به سلامت جسمانی که سفارت کانادا از آنها درخواست می کند را نیز انجام دهند و جواب آن ها را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز، برای سفارت کانادا ارسال کند.

2.گواهی عدم سوء پیشینه: درخواست کننده ویزای کانادا نباید هیچگونه سوء پیشینه ای به خصوص در زمینه های مواد مخدر و موارد مربوط به حقوق بشر داشته باشد. گواهی سو پیشینه، باید به توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و همراه دیگر مدارک برای سفارت کانادا ارسال شود.

3.ارائه مدرک زبان با توجه با ایالات انتخابی: درخواست کنندگان ویزای کاری کانادا، باید برای کار در ایالت های انگلیسی زبان، مدارک زبان آیلتس ۷ به بالا و برای کار در ایالت های فرانسوی زبان، و یا بالاتر را به افسر ویزا ارائه کنند .B2. مدارک

مراحل اخذ ویزای کانادا

  • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه های موجود
  • سفر به یکی از کشور های اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا
  • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا (در صورت ویزا شدن)

نحوه اخذ ویزای کانادا

1.روش اول گرفتن ویزای کانادا
درخواست کننده می توانید مدارک خود را به صورت الکترونیکی برای افسران ویزای کانادا ارسال کند و هزینه های بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت آنلاین پرداخت کند. پس از انجام این مراحل، باید به یکی از دفاتر وک در ترکیه، گرجستان، امارات و یا دیگر کشور ها برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا مراجعه کند. پس از انجام این مراحل، در بازه زمانی بین ۲ هفته تا ۳ ماه جواب تائید و یا ریجکت ویزای کانادا متقاضی اعلام می شود که در صورت ویزا شدن، باید درخواست کننده پاسپورت خود را برای الصاق ویزا به یکی از دفاتر وک، پیکاپ کند

2.روش دوم گرفتن ویزای کانادا
درخواست کننده باید کلیه مدارک درخواستی ویزای کانادا خود را به یکی از دفاتر انگشت نگاری ببرد. در دفاتر انگشت نگاری، هم می تواند مدارک درخواستی را تحویل دهد و هم امور مربوط به انگشت نگاری و عکس برداری خود را انجام دهد. هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را در آن جا به صورت نقدی پرداخت می کند. پس از مدت زمان ۳۷ روز، جواب ویزای کانادای ایشان اعلام می شود. در صورت تائید شدن ویزای کانادا، درخواست کننده باید پاسپورت خود را برای یکی از دفاتر وک پیکاپ کرده تا ویزای کانادا را برای ایشان الصاق کنند..

چه کار هایی باید برای ویزای کانادای متقاضی انجام داد؟

1.بررسی مدارک متقاضی و رفع نواقص موجود در آن
2.ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت کانادا
3.آپلود مدارک درخواستی سفارت کانادا
4.تکمیل فرم های اطلاعات خانوادگی، تاریخچه سفری و سایر فرم های درخواستی
5.اضافه کردن دعوت نامه رسمی به مدارک متقاضی (دعوت نامه از سوی آژانس مسافرتی همکار در کانادا ارسال می شود)
6.رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کانادا
7.واچر رسمی هتل
بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت درخواست کننده 8.ارائه
) 9.پرداخت هزینه های مربوط به بررسی مدارک و انگشت نگاری (برای ویزای توریستی مبلغ ۱۸۵ دلار کانادا
10برگزاری تور انگشت نگاری (هزینه این تور ۲۰۰ دلار می باشد و از هتل محل اقامت تا دفتر وک، حدود ۵ دقیقه پیاده روی می باشد)
11.اخذ وقت انگشت نگاری برای متقاضیان (جهت تسریع در امر انگشت نگاری)
12.پیگیری پرونده متقاضی پس از انگشت نگاری
متقاضی (در صورت ویزا شدن و با هزینه ۵۵۰،۰۰۰ تومان) 13.پیکاپ پاسپورت

خود درخواست کننده هم می‌تواند ویزای کانادا بگیرد

قبل از هر چیز بهتر است در مورد این بگوییم که درخواست کننده هم می تواند بدون مراجعه به کارگزاران ویزا مثل ما برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کند ولی خوب به صورت طبیعی با دردسرهایی مواجه خواهد شد که به دلیل نبود اطلاعات کافی ست یا ممکن است به دلیل نقصی در مدارک یا عدم همخوانی مدارک ارائه شده ریجکت شود. به همین دلیل برای درخواست کنندگان به صرفه است که هزینه ای به عنوان حق العمل و مشاوره به کارگزاران پرداخت کنند تا با کمک آن ها شانس خود را برای گرفتن ویزای کانادا بالا ببرند و البته در کنار آن از دردسرهای این کار هم خلاص شوند ولی در عین حال دوستانی بوده اند که برای این کار خودشان اقدام کرده اند و ظرف حدود دو ماه موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا شده اند.

رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

عدم اعتماد به بازگشت متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که درخواست کننده نتواند افسر ویزای کانادا را متقاعد کند که پس از اتمام دوره اقامت به کشور خود باز می گردد، درخواست ویزای کانادای ایشان را رد می کند

تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که درخواست کننده ویزای کانادا، تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشد، درخواست ویزای کانادای ایشان ریجکت می شود.

مدارک مالی نامناسب متقاضی ویزای کانادا و عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت: تمکن مالی درخواست کننده ویزای کانادا،  باید برای هر نفر  ۵۰ هزار دلار کانادا باشد و در صورتی که نامه تمکن مالی که ایشان ارائه می کند، کمتر از این مبلغ باشد، درخواست ویزای کانادای ایشان ریجکت می شود.

پاس ریکوئست کانادا

پس از انگشت نگاری ویزای کانادا، ۴۲ روز بعد جواب ویزای کانادا برای درخواست کننده  ارسال می‌شود. در صورتی که نامه زیر (پاس ریکوئست) را دریافت کرده، باید پاسپورت خود را با حداقل یک صفحه خالی، به همراه این نامه برای الصاق ویزای کانادای خود پیکاپ کند.

سفارت کانادا و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا

سفارت کانادا در ایران، در سال ۱۳۹۱ به دلایل سیاسی، تعطیل شد.درخواست کنندگان ویزای کانادا برای ارائه درخواست ویزای کانادای خود، می توانند به دفاتر وک در کشور های ترکیه، امارات و گرجستان مراجعه کنند.

وقت سفارت کانادا:
در واقع وقت سفارت کانادا وجود ندارد. چرا که درخواست کننده مصاحبه ای با افسران ویزا نخواهد داشت اما جهت تسریع در امر انگشت نگاری خود،وی می تواند از سایت وی اف اس گلوبال وقت انگشت نگاری برای خود تعیین کند؛ اما لزومی به انجام این کار نیست..

ایرلاین ها