راهنمای ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

فرانسه از مشکل ترین کشورهای دهنده ویزا به درخواست کنندگان ایرانی کشور می باشد. وقتیکه فرد درخواست کننده ویزای شنگن نداشته باشد ویزای فرانسه به او تعلق نمی گیرد . در چهار نوی ویزای فرانسه به در خواست کنندگان این ویزا ارائه می شود: توریستی / تحصیلی / کاری و ترانزیت می باشد . قبل از هر کاری باید وقت سفارت بگیرید اما این نکته را در نظر داشته باشید هیچ مصاحبه ای صورت نمیگیرد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کند .

شرایط اخذ ویزای فرانسه

- اگر شما در پاسپورت خود ویزای شنگن نداشته باشید، برای دریافت ویزای این کشوردرخواست ندهید. سفارت فرانسه، درخواست ویزای این کشور را برای کسانی که شنگن اولی ها رد می‌کند و برای آن‌ها (حتی در شرایط خاص) ویزا صادر نمی‌کند.

- در صورتی که قصد دارید به همراه خانواده برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید، کلیه اعضای خانواده باید یک ویزای شینگن در پاسپورت خود داشته باشند. بسیاری ازدرخواست کنندگان بر این باورند که اگر سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافی است اما، اگر فقط سرپرست خانواده دارای ویزای شنگن باشد، ویزای فرانسه فقط برای ایشان صادر خواهد شد و سایر افراد خانواده ریجکت می‌شوند.

-در صورتی که قصد دارید ویزای مولتی فرانسه بگیرید، تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن شما باید برای حداکثر یک سال گذشته باشد

-از شرایط درافت ویزای فرانسه، شخص درخواست کننده باید تمکن بانکی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر ارائه دهند. همچنین، حساب بانکی درخواست کنندگان ویزای فرانسه در ۶ ماه آخر باید گردش حساب بانکی بالایی داشته باشند. منظور از گردش بالا فقط تعداد تراکنشات حساب است. توجه داشته باشید که گردش حساب اهمیت بیشتری نسبت به تمکن مالی در اخذ ویزای فرانسه دارد

انواع ویزای فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه :
برای دریافت این نوع ویزا ، درخواست کننده باید به سن قانونی رسیده باشد. همچنین باید دوره آموزشی و یا مطالعاتی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی نشان دهد. مراحل ویزای دانشجویی فرانسه به صورت آنلاین انجام می‌شود.

ویزای توریستی فرانسه :
برای اخذ ویزای توریستی این کشور، درخواست کننده باید وقت سفارت تعیین کند. ویهیچ مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور نخواهد داشت و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر وی اف اس فرانسه مراجعه کند. برای ویزای توریستی فرانسه، باید بین ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر درخواست دهد. جواب این نوع ویزا ، ۲۱ روز کاری بعد به ایشان اعلام می‌گردد.

ویزای کاری فرانسه :
ویزای کاری فرانسه، با توجه به مدت زمان، به دو دسته بیشتر از ۹۰ روز (بلند مدت) و کمتر از ۹۰ روز (کوتاه مدت) دسته بندی می‌شود. برای گرفتن ویزای کاری فرانسهدرخواست کننده حتما باید از کارفرمای خود، شرکت و یا موسسه دعوت نامه ارائه دهد و در صورتی که دعوت نامه نداشته باشد، ویزای کاری به ایشان اعطا نمی‌گردد.

ویزای ترانزیت فرانسه :
این نوع ویزای کوتاه مدت برای درخواست کنندگانی است که مایل هستند در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه به طور موقت اقامت داشته باشند. آنان با ویزای ترانزیت این کشور مجاز به ورود به فرانسه و شهر‌های آن نیستند.

هزینه ویزای فرانسه

هزینه ویزای فرانسه در گروه مسافرتی هانی بال، ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. اما این تمام هزینه نیست. درخواست کننده با توجه به نوع ویزای درخواستی ‌، هزینه‌ای را نیز باید در سفارت فرانسه پرداخت کند. به طور مثال، در صورتی که درخواست دهنده ویزای توریستی فرانسه هستید، مبلغ ۶۰ یورو به همراه ۹% درصد مالیات نیز باید به سفارت فرانسه پرداخت کنید..

مدارک ویزای فرانسه

 •  فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه
 • گذرنامه متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • اصل و ترجمه سند ازدواج درخواست دهنده ارائه گواهی اشتغال به کار ( و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
 • ارائه اصل و کپی دعوت نامه (در صورت وجود)

دلایل ریجکت ویزای فرانسه

 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از منطقه شینگن
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در کشور فرانسه
 • ارائه مدارک جعلی و یا دروغین
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با هدف سفر به کشور فرانسه

رفع ریجکتی ویزای فرانسه و اعتراض به آن

توجه داشته باشید به قانون ویزای شینگن، شما تا ۶ ماه مجاز به اقدام دوباره نیستید. اما می‌توانید با توجه به مدارک‌تان، نسبت به رد شدن ویزای خود به سفارت این کشور اعتراض کنید. برای اعتراض به رد شدن ویزای فرانسه، شما باید یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن، به کارگزاران ویزا با ثبت سند و مدرک اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. سفارت فرانسه فقط در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ساعت ۱۱:۳۰ نامه های اعتراضی را جمع آوری می‌کند..

ایرلاین ها