راهنمای ویزای ایتالیا

راهنمای ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از محبوب ترین ویزاهای شنگن در میان ما ایرانی ها می باشد. برای گرفتن ویزای ایتالیا درخواست کننده فقط به تمکن بانکی و گردش حساب بانکی خود احتیاج دارد. وقتیکه مدارک ایشان کامل و آماده تحویل باشد، می‌تواند حتی ۱ ساعت بعد در سفارت حضور داشته باشد و جواب ویزای خود را ۱۴ روز کاری بعد دریافت کند.

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

برای اخذ ویزای ایتالیا، راه آسانی در پیش رویتان است. تنها شرطی که برای اخذ ویزای این کشوروجود دارد، تمکن بانکی و گردش حساب یانکی بالا است.درخواست کننده توجه داشته باشد که منظور از گردش حساب بانکی، تعداد تراکنشات حساب شخصی ویمی‌باشد و مبالغ آن اهمیت چندانی ندارد.

ویزای ایتالیا تضمینی

هیچ ضمانتی برای گرفتن ویزای ایتالیا وجود ندارد. اصلی ترین تصمیم گیرنده در اعطای ویزای ایتالیا، کارگزاران ویزای این کشور می‌باشند. نه هانی بال و نه هیچ کارگزار دیگری نمی‌تواند تضمینی برای گرفتن ویزای ایتالیا به درخواست کننده بدهد..

انواع ویزای ایتالیا

 ویزای توریستی ایتالیا :

این نوع ویزا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بانکی زیاد و تمکن بانکی از هدف های اصلی در دریافت ویزای این کشور می باشد.درخواست کننده با این نوع ویزا می‌تواند تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری :

این نوع ویزا با هدف سرمایه گذاری در این کشور صادر می شود با خرید هر گونه ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا درخواست ننده اقامت دایم این کشور را دریافت کنید اگر متقاضی ویزا خواهان سرمایه گذاری باشد باید عمده مبلغ این سرمایه گذاری متعلق به خود شخص می باشد.

ویزای تحصیلی :

با این نوع در کشور ایتالیا درخواست کننده می تواند با اهدافی همچون تحصیل تحقیقات کوتاه و یا بلند مدت برای مسافران صادر می شود. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور درخواست کننده حتما باید از یک دانشگاه و یا یک موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه داشته باشد پس از اتمام این دوره ها و به سر آمدن اعتبار ویزا می تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

مدارک ویزای ایتالیا

  • فرم درخواست ویزای ایتالیا
  • پاسپورت جدید و کلیه پاسپورت های قدیم
  • ارایه دعوتنامه (در صورت وجود)
  • گردش بالای حساب و تمکن مالی
  • دوقطعه عکس 5*3 و 5*4
  • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل
  • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
  • اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)
  • رزرو بلیط هواپیما و هتل
  • بیمه مسافرتی

دلایل ریجکت ویزای ایتالیا

در بین کشورهای شنگن ویزای ایتالیا کمترین احمال ریجکتی را دارد . بیشترین دلیل رد شدن ویزای این کشور عدم اعتماد کارگزاران سفارت این کشور به بازگشت مسافران می باشد . با ارائه مدارک شغلی و نشان دادن وابستگی به خانواده و مالی در کشورتان و نشان دادن برنامه سفر خود به ایتالیا برای کارگزاران ویزا به وجود آورید .

راه حل رفع ریجتی ایتالیا

درخواست کننده باید برای رفع ریجکتی ویزای این کشور از شهر رم اقدام کند اقدام برای رفع ریجکتی کار به این صورت است که ایشان به یک وکیل وکالت می دهد تا کارهای مربوط به رفع ریجکتی ویزای وی را انجام بدهد که شامل هزینه زیادی برای شخص درخواست دهنده می باشد و 6 ما بعد از ریجکت شدن دوباره می تواند برای اخذ ویزای ایتالیا اقدام کند برای اعتراض به ریجکت شدن به ویزا با نوشتن یک اعتراض نامه و ارائه سند و مدرک به کارگزاران سفارت کشور ایتالیا اعلام کند که به اشتباه ریجکت شده است .

ویزای فوری ایتالیا

اگر مدارک ویزادرخواست دهنده آماده و کامل باشد ایشان می تواند از یک ساعت تا یک هفته به دفتر وی اف اس مراجعه کند. این نوع ویزا فقط وقت سفارت ایشان را سرعت می دهد ولی درمدت جوابدهی ویزا هیچ تاثیری ندارد .
نوع ویزا
زمان اعلام وقت مصاحبه
هزینه سفارت
هزینه های اضافی که باید مسافر پرداخت کند
عادی
7 روز
200.000 تومان
۸۱€ + ۲۱€ (+۱۲۵€ مسافر VIP)
فوری
1 ساعت
500.000 تومان
۸۱€ + ۲۱€ (+۱۲۵€ مسافر VIP)

آدرس سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در تهران در آدرس خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۲۹۸ واقع شده است. ولی آژانس هانی بال از طریق کارگزاران این کشور در دفتر () این کشور برای درخواست ویزا اقدام می نماید که واقع در تهران ولنجک خیابان 13 پاساژ گالریا طبقه چهارم می باشد مراجعه کنید حضور در کارگزاری بدون وقت قبلی ممکن نیست.

ایرلاین ها