راهنمای ویزای مجارستان

راهنمای ویزای مجارستان

از مهر ۹۷، ویزای مجارستان به صورت تکی صادر نمی‌شود و درخواست کننده برای دریافت ویزای این کشور حتما باید در قالب تور گروهی اقدام کند. گردش حساب و تمکن بانکی از اصلی ترین ویژگی های دریافت ویزای مجارستان است. پس از حضور در دفتر وی اف اس کارگزاری این کشور برای ارائه مدارک و انگشت نگاری، ۱۴ روز کار بعد درخواست کننده جواب ویزارا می تواند دریافت کند..

وقت سفارت مجارستان

تعیین وقت سفارت مجارستان توسط شرکت کارگزار سفارت این کشور در ایران تعیین می شود . پس از ارسال درخواست، تقریبا برای ۷ روز کاری بعد شما باید در دفتر این شرکت حضور داشته باشید. هزینه تعیین وقت مجارستان ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد اما این کل هزینه نیست و پرداخت هزینه های داخل سفارت به عهده درخواست کننده می‌باشد. برای حضور در این دفتر باید در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ صبح تا ۵ عصر به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید .

شرایط اخذ ویزای مجارستان

تمکن بانکی :
مناسب برای دریافت ویزای مجارستان برای هر نفر، بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که از این مبلغ، درصدی برای ضمانت نامه تور گروهی کسر می‌شود.

گردش حساب :
گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی ویزای مجارستان، مهم ترین عامل اعطا و یا عدم اعطای ویزا به ایشان می‌باشد. منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ ورودی و خروجی به حساب اهمیت چندانی ندارد.

تور گروهی :
با توجه به افزایش تعداد پناهنده های ایرانی در کشورهای شنگن، کشور مجارستان تصمیم گرفت تا به کسانی که به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام می‌کنند، ویزا ندهد. به همین دلیل، در حال حاضر درخواست دهنده فقط می‌تواند در قالب تور گروهی برای اخذ ویزای مجارستان اقدام کند.

هزینه ویزای مجارستان

با توجه به اینکه ویزای مجارستان به صورت انفرادی صادر نمی‌شود، به طور عادی هزینه ویزای آن در قالب تور گروهی پرداخت می‌شود. به طور مثال، شما تور گروهی مجارستان را برای ۷ شب با قیمت ۱۵۹۰ یورو خریداری می‌کنید. در این حالت، نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای اخذ ویزا نیست.

مدارک ویزای مجارستان

 • فرم درخواست ویزای مجارستان
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی و واچر هتل
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (برای محصلان)
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه مدارک شغلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

مدت زمان جوابدهی به ویزای مجارستان

پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای مجارستان و ارائه مدارک و انگشت نگاری، ۱۴ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که شخص متقاضی، باید برای دریافت جواب ویزا حضورا به این دفتر مراجعه کند.

ریجکت ویزای مجارستان

رایج ترین علت رد شدن درخواست ویزای مجارستان به شرح ذیل است:

 • 1.اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای مجارستان
 • 2.سوء پشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • 3.ارائه تاریخچه سفر دروغین و یا غیر واقعی
 • 4.متقاعد نشدن افسر ویزای مجارستان از هدف شما برای ورود به این کشور
 • 5.ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای مجارستان و اعتراض به رد شدن درخواست ویزا مجارستان

رفع ریجکتی ویزای مجارستان وجود ندارد. اگر شما با تور گروهی از مجارستان ریجکت شده باشید، تا ۲ سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشد. اما اگر به صورت انفرادی اقدام کرده و ریجکت شده اید، می‌توانید ۶ ماه پس از زمان رد شدن درخواست‌تان، دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، به این شکل است که متقاضی با نوشتن نامه ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، ۴۵ روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام می‌شود.

انواع ویزای مجارستان

ویزای توریستی مجارستان :
در حال حاضر، به صورت انفرادی نمی‌توان برای ویزای توریستی مجارستان اقدام کرد.گردش حساب و تمکن بانکی از مهم ترین شرایط اخذ این ویزا می‌باشد. با ویزای توریستی مجارستان می‌توان در هر ۶ ماه، ۹۰ روز در این کشور اقامت داشت..

ویزای تحصیلی مجارستان :
برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان، حتما باید از سوی دانشگاه، مدرسه و یا یک موسسه آموزشی دعوت‌نامه ارائه کرد. اعتبار ویزای تحصیلی مجارستان با به اتمام رسیدن تحصیل شما به پایان می‌رسد که در صورت نیاز، می‌توانید آن را تمدید کنید..

آدرس سفارت مجارستان در ایران

سفارت مجارستان در ایران در آدرس تهران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو پلاک ۱۰ واقع شده است اما فقط برای ارائه نامه های اعتراض به ریجکت ویزای این کشور می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید. بخش خدمات ویزا و کنسولی سفارت مجارستان بر عهده شرکت وی اف اس گلوبالمی‌باشد که برای مراجعه به این دفتر می‌توانید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید..

ایرلاین ها