وقت سفارت انگلستان
وقت سفارت انگلستان

وقت سفارت انگلستان

سفارت انگلستان که در گذشته در تهران قرار داشت برای ایرانیانی که قصد گرفتن وقت سفارت انگلستان و ویزای این کشور را داشتند کار را راحت و آسان کرده بود ، اما بعد از اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۱ در ایران به وقوع پیوست و سفارت انگلیس در تهران تعطیل شد و عدم فعالیت پیدا کرد. اما خوشبختانه کشور بریتانیا، یک چاره اندیشی و اقدامی خوب جهت رفع این مشکل انجام داده است . کشور بریتنانیا با تأسیس دفاتری به نام VFS در کشورهایی نظیر ایران ، که در آن‌ها سفارتی وجود ندارد، این مشکلات را به حداقل رسانده است.

 

اطلاعات بیشتر
 

مقدمه

وقت سفارت انگلستان و گرفتن آن ، یکی از مهمترین مباحثی است که در اینجا به آن می پردازیم . در بین ما ایرانیان ، کشور انگلیس یکی از کشورهای پرطرفدار جهت مهاجرت و سفر می باشد ، چرا که دارای جاذبه های طبیعی و جهانگردی بی شماری می باشد . . در قدیم اخذ وقت سفارت انگلستان و ویزای انگلستان برای ما آسان‌ تر بود ، ولی امروزه به دلیل اینکه ، سفارت انگلیس در ایران برداشته شده ، گرفتن ویزا بسیار مشکل تر از گذشته می باشد. به این دلیل که بعد از اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۱ در ایران به وقوع پیوست و سفارت انگلیس در تهران تعطیل شد و عدم فعالیت پیدا کرد ، چند سالی می شود که اخذ ویزای انگلیس برای ما ایرانیان، با مشکلات عدیده‌ای همراه می باشد ؛ یکی از بزرگ‌ترین مشکل، همان سفر چند روزه‌ای است که باید به یکی از کشورهای اطراف نظیر ترکیه و یا دبی انجام پذیرد .
اما خوشبختانه کشور بریتانیا، یک چاره اندیشی و اقدامی خوب جهت رفع این مشکل انجام داده است . کشور بریتنانیا با تأسیس دفاتری به نام VFS در کشورهایی نظیر ایران ، که در آن‌ها سفارتی وجود ندارد، این مشکلات را به حداقل رسانده است. این دفاتر به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوندو کارهای مربوط به اخذ ویزا را در کمترین زمان ممکن به انجام می دهند و از زمانی که دفتر VFS در تهران تاسیس شد ، می‌توان نوید کاستن دغدغه‌ها و مشکلات مربوط به اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد. پس نکته مهم در مورد ویزای انگلیس این می باشد که وقت سفارت انگلستان، به منزله ی همان وقتی‌ می باشد که از دفاتر VFS در ایران گرفته می‌شود.
تعیین وقت سفارت انگلستان یکی از دغدغه های مهم افرادی است که می خواهند به این کشور بروند .
از انجایی که بریتانیا جزو کشورهایی می باشد که کم و بیش سخت‌گیری‌هایی را جهت صدور ویزا به اتباع دیگر کشورها تحمیل می‌ نماید . اما لازم نمی باشد که متقاضیان اخذ ویزاهای انگلیس بیش از حد نگران باشند؛ زیرا می شود با یک برنامه‌ریزی درست و مناسب و اطلاع کامل از شرایط و مدارک جهت گرفتن ویزای انگلستان، به راحتی از آن بهرمند شوید. نکته مهم این می باشد، که برای سفارت‌های انگلستان، گردش مالی مناسب وهمچنین حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار و مهم جهت ، تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای مسافرت به انگلیس می باشد . مدت زمان ویزای انگلیس به این صورت می باشد که از ۶ ماه آغاز شده و بنا به نوع سفر تا ۱۰ سال نیزادامه می‌یابد. ویزاهای انگلیس که به دنبال وقت سفارت انگلستان اخذ می گردد، مثل سایر کشورها، در سه بخش تعریف می شود در بخش توریستی، تحصیلی و تجاری صادر می گردد و به شکل زیردسته بندی می شود:

 • ویزای توریستی به صورت۶ ماهه انگلیس
 • ویزای توریستی به صورت ۲ ساله انگلیس
 • ویزای دوره زبان انگلیس
 • ویزای short term study یا به صورت تحصیل موقت انگلیس
 • ویزای دانشجویی انگلیس یا به عبارتی دیگرموسوم به Tier4
 • ویزای توریستی به صورت ۵ ساله انگلیس
 • ویزای توریستی به صورت ۱۰ ساله انگلیس وقت سفارت انگلستان،


البته برای تعیین وقت سفارت انگلستان باید توجه داشت که دو نوع ویزای دیگر وجود دارد ، تحت عنوان : ویزای اقامت در انگلیس و ویزای ازدواج در انگلیس . که این دو از ویزاها در گروه ویزاهای مهاجرتی انگلیس قرار می‌گیرند و از این جهت ، با ویزاهای موقت تفاوت دارند و دارای شرایط و ضوابط سخت تر و دشوارتری نسبت به گروه های قبل که ذکر کردیم دارند و مستلزم تلاش بیشتری هستند .
اولین مرحله برای گرفتن پر نمودن فرم درخواست وقت سفارت انگلستان می باشد ، که به عنوان اولین برگه ‌ای است که از طرف شما به دست سفارت انگلستان می‌رسد و از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار می باشد . جهت پر نمودن فرم بایستی ، به زبان انگلیسی تکمیل گردد و برای سفارت ارسال گردد. اولی اگر شما به زبان انگلیسی مسلط نیستید اصلا نگران نباشید چرا که مشاوران آژانس مسافرتی برای شما فرم فارسی سفارت انگلیس، را به زبان انگلیسی ترجمه می نمایند پس از این بابت اصلا دچار نگرانی نباشید و با خیال راحت و مطمین اقدام به اخذ سفارت انگلستان نمایید .

هزینه وقت سفارت انگلستان

تعرفه وقت سفارت انگلستان به این صورت می باشد که هزینه ها طبق این تعرفه ها اخذ می گردد:

توضیحمبلغ
ویزای توریستی جهت اقامت ۶ ماهه انگلیس۲۲۰ دلار
ویزای توریستی جهت اقامت ۲ ساله انگلیس۶۰۰ دلار
ویزای توریستی جهت اقامت ۵ ساله انگلیس۱۰۶۰ دلار
ویزای توریستی جهت اقامت ۱۰ ساله انگلیس۱۳۲۰ دلار
ویزای دانشجویی Tier4 انگلیس –۶۳۰ دلار + هزینه بیمه
ویزای دوره زبان آکادمیک انگلیس ۱۲ ماهه۳۹۰ دلار
ویزای Medical یازده ماهه۳۹۰ دلار

سوپر ویزای کانادا که نوع سوم ویزای توریستی این کشور محسوب می‌شود هم از نظر متقاضی و هم از نظر اعتبار ویزا و هم از منظر مدت زمان مجاز برای اقامت در هر بار ورود به کانادا تفاوت‌های اساسی با دو نوع دیگر ویزای توریستی کانادا دارد که در ادامه همین مقاله بطور مفصل به آن اشاره خواهد شد.

پیش از آغاز بحث در خصوص انواع ویزای توریستی کانادا، ذکر این نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است که صرف داشتن ویزای توریستی از کانادا الزاما به معنی اجازه ورود به این کشور نیست! بلکه این افسر مرزی مستقر در فرودگاه است که تشخیص خواهد داد ماهیت حضور فرد در کانادا موقت است و یا فرد دارنده ویزای ویزیتور قصد ماندن در کانادا پس از پایان اعتبار ویزای کوتاه مدت خود دارد.

 


راه های اخذ ویزا از سفارت انگلستان

وقت سفارت انگلستان و راه اخذ ویزا از آن ، تنها از وب ‌سایت رسمی سفارت انگلیس قابل اخذ می باشد ، اگر از هر روشی غیر از آن اقدام گردد ، انجام‎پذیر نخواهد بود.
دو راه برای گرفتن وقت سفارت انگلستان در تهران وجود دارد. که از این دوراه می توان اقدام نمود:
راه اول این است که ابتدا به به لینک www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه می نمایید. نوع درخواست خود را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر می نمایید . سپس بعد از این مرحله آن را SUBMIT کنید . (توجه داشته باشید که پس از SUBMIT فرم دیگر امکان ایجاد تغییر دادن در آن را ندارید.) بعد از انجام دادن این مرحله باید وقت مصاحبه خود را رزرو نمایید. (این در صورتی می باشد که خوش‎شانس و پیگیر باشیدآن باشید ، چرا که خیلی وقت‌ها معمولا بسته هستند و درایام هفته به‌صورت اتفاقی باز می‌شوند.) بعد از آن که موفق بشدید که رزرو وقت سفارت را به اتمام برسانید ، ۳ ساعت زمان دارید تا هزینه اپلیکیشن را پرداخت نمایید.
نکته ای مهمی که قبلا هم به آن اشاره شد این نکته است که شما در ایران فقط می‌توانید مراحلی مانند انگشت‌ نگاری و تحویل مدارک به شرکت VFS را انجام نمایید . اما این به شما کمک نخواهد کرد ، تا که مسافرت خود را به یکی از کشورهای همسایه ، به حداقل برسانید. اما باز هم ممکن می باشد لازم گردد تا برای دریافت پاسپورت خود دو بار یا بیشتر به کشوری که اولین بار انتخاب کردید بروید چنانچه این مورد برایتان دشوار می باشد ، می‌توانید از راه دوم که همان دادن وکالت‌ نامه برای پیگیری کارها به شخصی حقیقی یا حقوقی است ، اقدام نمایید .
نکته مهم : پس از انتخاب کنسول‌گری مورد نظر و سپس با ارسال کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلستان ، بایستی هزینه ویزای مورد نظر خود را از طریقی که آن کنسول‌گری تعیین می‌کند، واریز نمایید و در مرحله دوم مدارک زیرکه مورد نیاز برای تعیین وقت در سفارت انگلستان می باشد را تهیه و ارسال نمایید :

 • فرم فارسی برای درخواست تعیین وقت سفارت انگلستان
 • فایل اسکن‌شده از صفحه اول پاسپورت (تمام رنگی و با کیفیت)برای تعیین وقت سفارت انگلستان
 • فایل اسکن‌شده از دعوتنامه ، (در صورت داشتن دعوتنامه از یکی از بستگان درجه یک) به همراه فایل مدارک اقامتی شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال کرده است جهت تعیین وقت سفارت انگلستان.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه برای وقت سفارت انگلستان


تعیین وقت سفارت انگلستان و تعرفه وقت سفارت انگلستان که در بالا اشاره شد جز مراحلی بود که بایستی طی می کردید و حال بایستی مدارک مورد نیاز را در روز مصاحبه با خود حتما به همراه داشته باشید:


 • به همراه داشتن اصل پاسپورت (توجه : اعتبار پاسپورت باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.)
 • به همراه داشتن دو قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (توجه : عکس‌ها بایستی رنگی و تمام‌رخ باشند.)
 • به همراه داشتن اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توجه ، واچر هتل برگه‌ای‌ست که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپاست و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامی می باشد . در صورت وجود دعوتنامه نیز مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز می باشد :
 • فیش حقوقی و پرینت حساب بانکی، به همراه داشتن مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، به همراه داشتن سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، به همراه داشتن آخرین برگ مالیاتی پرداخت ‌شده و به همراه داشتن قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز
 • به همراه داشتن اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل
 • به همراه داشتن اصل و ترجمه شناسنامه
 • به همراه داشتن برگه پرینت‌ شده فرم درخواست وقت سفارت انگلستان و تأییدیه‌ای که سفارت انگلیس پیش از شروع مصاحبه به شما خواهد داد.
 • به همراه داشتن اصل و ترجمه گردش‌های حساب شخصی و جاری در ۶ ماه گذشته و هم چنین سپرده‌های بانکی و… (توجه : برای مدیران شرکت‌ها، ارائه ریزپرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامی می باشد ).
 • به همراه داشتن اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره‌ نامه موردنظر آن الزامی می باشد .
 • به همراه داشتن ، اصل و ترجمه مدارک شغلی (توجه: یکی از مهم‌ترین مدارک همین مدارک شغلی هستندکه در این صورت بهتر می باشد که با مشورت‌گرفتن از مشاوران هانی بال، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید.) که شامل این موارد می باشد :
 • گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن مرخصی می باشد .
 • به همراه داشتن یکی از ‌مدارک: کارت پرسنلی، کارت مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه ۶ ماه گذشته و گواهی تأییدیه آن، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت‌شده نیز الزامی می باشد .
 • به همراه داشتن ،ترجمه کارت پایان خدمت الزامی می باشد .
 • بایستی به نکته ی مهم توجه نمود که مرحله مصاحبه، مرحله‌ای می باشد که در آن شما باید اعتماد مصاحبه‌گر را جلب نمایید؛ پس در این صورت توصیه می‌شود که محکم و باصلابت و با اقتدار به توضیح در مورد خود تان بپردازید و سعی نمایید جواب‌های کوتاه و مناسبی به سؤالات بدهید. هانی بال پیش از مصاحبه بعد از تعیین وقت سفارت انگلستان ، شما را برای پاسخ‌گویی به تمام سؤالات آماده خواهد نمود تا با مدارک کامل و جواب‌های مناسب، تا به راحتی و سهولت از ویزای انگلیس بهرمند گردید.
وقت سفارت انگلستان

نکاتی چند در پیرامون وقت سفارت انگلستان


تعیین وقت سفارت انگلستان یا همان ویزای بریتانیا ، همان‌طور که گفته شد یکی از آن ویزاهایی‌می باشد که به سختی در اختیار ایرانیان قرار می‌گیرد و پس از اتفاقات سال ۲۰۱۱ و تعطیل شدن سفارت انگلیس در ایران، کشور بریتانیا بیشتر بر این سخت‌گیری‌ها دامن زد و حتی تا پیش از تأسیس دفتر VFS global در تهران، هموطنان ایرانی مجبور بودند که برای اخذ این ویزا و یا وقت سفارت انگلستان، به کشور دیگری سفر نمایند و این سفر و شرایطی که آن کشور به متقاضیان تحمیل می‌کرد، دست به دست هم دادند تا ویزای بریتانیا به یکی از پرمشغله ‌ترین ویزاها بدل شود و برای ایرانیان روندی دشوار داشته باشد .


خوشبختانه با گشایش دفتر نمایندگی سفارت انگلیس در ایران، افق‌های جدید و خوبی مقابل گردشگران قرار گرفت و امیدواری‌ها برای آسان شدن هر چه بیشتر این مسیر افزایش پیدا کرد. آدرس دفتر VFS global در تهران به شرح رو برو می باشد : میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFS می‌باشد و متقاضیان ویزای بریتانیا، در مراحل اخذ ویزا، باید حداقل یک‌بار به این محل مراجعه کنند. البته برای حضور در این دفتر هم شرایط و ضوابط فراوانی وجود دارد که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به سایت دفتر VFS global تهران به آدرس: http://www.vfsglobal.co.uk مراجعه نمایید.نکته مهمی که باید مد نظر داشت این است که بهتر است پیش از پر کردن فرم‌ها و اقدام به هر کاری، با متخصصان این امر مشورت کنید؛ چرا که انگلیسی‌ها به شدت مقرارتی و موشکاف‌ هستند و تغییر و یا عذرخواهی بابت اشتباهی را نخواهند پذیرفت . چنانچه که تغییر فرم پرشده به هیچ‌ وجه امکان پذیر نمی باشد .

البته مورد بسیار مهم دیگری که در باب تعرف وقت سفارت انگلستان وجود دارد، پرداخت وجه مورد نیاز برای بررسی مدارک می باشد که بایستی با ویزا کارت، مستر کارت و پی پال صورت بگیرد. درصورتی که این ابزارهای پرداخت را در اختیار نداشتید ، حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست وقت سفارت انگلستان با هانی بال تماس بگیرید؛ چرا که پس از بارگذاری فرم مربوطه، فقط به مدت سه ساعت برای پرداخت هزینه وقت سفارت انگلستان فرصت دارید و در صورت عدم پرداخت، درخواست شما باطل خواهد شد.


هانی بال مفتخر است تا پایان مراحل اخذ ویزا دوش به دوش شما حضور داشته باشد تا تمامی دغدغه‌ها و سؤال‌هایتان در مورد چگونگی گرفتن ویزای توریستی انگلیس، مراحل ثبت ‌نام وقت سفارت انگلستان در تهران ومدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت و سایر مواردرا برطرف نماید.

وقت سفارت انگلستان
 

فرآیند و مراحل اخذ وقت سفارت انگلستان در تهران

تعیین وقت سفارت انگلستان یکی از دغدغه های ایرانیان بود تا این که پس از تأسیس شرکت VFS global که نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران ، بسیاری از گردشگران و هموطنانی که قصد سفر به انگلستان را داشتند، کم و بیش از مشکلات ویزای انگلیس رهایی یافتند ؛ زیرا این نمایندگی کارهایی که باید برای اخذ ویزای انگلیس انجام شود را به خوبی و سریع به انجام می‌رساند و نیمی از راه پرمشغله گرفتن وقت سفارت انگلستان و مصاحبه ویزای سفارت انگلیس را کوتاه می‌نماید.


VFS global صدور تمام ویزاهای انگلیس را که شامل: توریستی، تجاری، تحصیلی و اقامتی می‌شود را برعهده گرفته و شما عزیزان می‌توانید با مشورت با آژانس مسافرتی هانی بال، تا مراحل پایانی اخذ ویزای انگلیس به صورت آنلاین با این شرکت ارتباط ببقرار نمایید و زمان انجام مراحل گرفتن ویزای انگلیس کاهش دهید. به کمکVFS می‌توانید به راحتی وقت سفارت انگلستان در تهران را از سیستم دریافت نمایید ؛ اما بایستی توجه نمایید که به علت حجم بالای درخواست‌ها، پنجره اخذ وقت سفارت انگلستان، هفته‌ای یک یا دو بار بیشتر باز نمی‌شود و بهتر این است که برای موفقیت هر چه زودتر در این زمینه با هانی بال در ارتباط باشید. مراحل اخذ ویزاهای مختلف انگلیس به شرح زیر است:


 • ابتدا ورود به لینک شرکت VFS global به آدرس: https://www.visa4uk.fco.gov.uk و انتخاب نوع ویزای درخواستی فرمی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، که این فرم شامل سؤال‌هایی درباره مشخصات فردی می باشد. برای تکمیل این فرم هم بهتر این است که با مشاوران هانی بال در ارتباط باشید،زیرا پس از submit آن در سایت، دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.
 • رزرو وقت مصاحبه و پرداخت هزینه (توجه نمایید که پس از اخذ وقت سفارت انگلستان ، تنها ۳ ساعت برای پرداخت هزینه بررسی ویزا زمان دارید و در صورت عدم پرداخت وقت شما باطل خواهدگردید. پرداخت هزینه بررسی مدارک برای ویزای انگلیس، تنها از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی پال قابل انجام می پذیرد و در صورتی که این ابزارها را در دسترس ندارید ، بهتر این است که با هانی بال تماس بگیرید.)
 • به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که پاسپورت و تمام مدارک دیگر، تا زمانی که به آدرس پستی شما ارسال می‌ شود باید در اختیار VFS global باشد و به همین‌خاطر بهتر است زمان‌بندی مناسب را برای عدم در اختیار داشتن مدارک‌تان را نیز حتما در نظر بگیرید. این شرکت مصاحبه‌ای نخواهد داشت و متقاضیان باید تنها یک‌بار برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به نماینده سفارت انگلیس در ایران مراجعه نمایند.

توجه نمایید در صورت تعیین وقت و عدم مراجعه متقاضی در زمان تعیین‌شده، درخواست شما رد خواهد شد و وجه پرداختی برای دریافت وقت سفارت انگلستان هم بس داده نمی‌شود. از این جهت متقاضیان باییستی برای حضور در VFS global آماده باشند ، در غیر این صورت ممکن امی باشد که ماه‌ ها طول بکشد تا دوباره سفارت انگلیس درخواست شما را بپذیرد. لازم به یاد آوری است که نماینده‌ سفارت انگلیس در ایران، تنها واسطه‌ ای برای ارسال مدارک شما به یکی از سفارت‌خانه‌های انگلیس در کشورهای اطراف ایران از جمله کشور امارات و شهر ابوظبی- است و توانمندی انجام مصاحبه را ندارد.

اما نکته قابل توجه این می باشد که بدون نظر مثبت این شرکت، سفارت انگلیس هم نظر مثبتی نخواهد داشت؛ لذا بهتر است که با ظاهری مناسب و رسمی برای تحویل مدارکتان به VFS global مراجعه نمایید . در تمام این مراحل، آزانس هانی بال و تیم کارشناسانش در کنار شما خواهند بود تا در کمترین زمان و با سرعت و دقت ویزای موردعلاقه‌تان را بدست بیاورید.

در بازار امروز انتخاب از ده ها یا صدها شرکتی که مدعی خدمات مسافرتی , ویزای انگلستان و وقت سفارت انگلستان هستند بسیار سخته ولی با مشاوره رایگان و مراجعه حضوری به آژانس هواپیمایی هانی بال به شما کمک خواهد تا تصمیم مناسبی گرفته و بهترین راه را انتخاب کنید

پیکاپ ویزای انگلستان

همانطور که اشاره شد خدمات پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت یکی دیگر از خدمات آژانس هواپیمایی هانی بال با هدف تسریع مراحل اخذ ویزا و کاهش هزینه‌های متقاضیان محترم در این روند ارائه می‌شود. خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در حال حاضر کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را شامل می‌شود. در صورت درخواست پیکاپ ویزا از آنکارا یا استانبول، هزینه‌های اشاره شده برای وقت سفارت انگلستان شامل ۲۰ دلار تخفیف و در صورت درخواست ترجمه مدارک، شامل ۱۰ دلار تخفیف دیگر خواهد شد. شما می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه پیکاپ ویزای انگلستان ثبت نمایید.

نظرات (5) کلیک ها: 45862

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات

هر شهروند کشور خارجی که می‌خواهد وارد کشور آمریکا شود، ابتدا باید یک ویزا، یا یک ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم بگیرد. قانون مهاجرت تعیین می‌کند که چه نوع ویزایی باید داشته باشید و این به هدفتان از مسافرت به آنجا نیز مربوط می‌شود. ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی آمریکا برای اقامت دائم. ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (ویزای گروه B-1)، توریستی، تفریحی و بازدید (B-2) و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند. با داشتن ویزای آمریکا می‌توانید به یکی از مبادی ورود (برای مثال فرودگاه) رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک مجوز ورود به آمریکا را درخواست کنید. داشتن ویزا نمی‌تواند ورود به آمریکا را ضمانت کند.مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت آمریکا

یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت آمریکا تا چندین ماه پر شده است.

نوع ویزای موردتقاضا نیز در پروسه دریافت وقت دخیل می باشد، در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:
گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی
گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی
گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری
گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن های امریکا

معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک تر از سایر گروه ها می باشد. برخی از کنسولگری ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.
از آنجائیکه اکثر سفارتخانه های ایالات متحده امریکا، تنها زمانی به نمایش وقت های موجود می پردازند که متقاضی مبلغ موردنیاز برای دریافت ویزا را پرداخت کرده باشد؛ به منظور رفاه حال متقاضیان، ایران – آنکارا برای اولین بار به طور رایگان تقویم وقت سفارت آمریکا آنلاین را در اختیار عموم گذاشته است. این تقویم هر یک دقیقه یک بارآپدیت می شود و کاملا قابل اعتماد است.

نکته ۱: وقت های نمایش داده شده در این تقویم مربوط به یک وقت انفرادی ویزاهای گروه اول است.
نکته ۲: با توجه به امکان تغییر وقت سفارت امریکا، گاهی متقاضیان تاریخ وقت گرفته شده خود را تغییر می دهند؛ بنابراین ممکن است برخی از وقت هایی که درحال حاضر پر شده اند، دوباره باز شوند.


در طی مصاحبه با سفارت آمریکا ، افسر صدور ویزا برآورد می کند که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دارد یا خیر. مدارک ارائه شده ، اطلاعات مندرج در فرم ۱۶۰Ds- و رفتار و گفتار متقاضی تعیین کننده خواهد بود. اکثر کنسولگری های ایالات متحده از کلیه داوطلبان انگشت نگاری به عمل می آورند. ممکن است پرونده ویزا مورد نظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیاروی قرار می دهد. پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش”پیکاپ پاسپورت” رجوع نمایید.


کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
عکس ۵*۵ (صورت به طور کامل معین باشد)
پر کردن فرم DS-160 فارسی (ارائه ی فرم در صورت کامل کردن توسط مسافر)
آدرس ایمیل معتبر مسافر
درخواست بر روی سربرگ
در صورت داشتن ویزای امریکا در گذشته،ارسال اسکن از صفحه ویزا الزامی می باشد.
 مدارک فوق به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  (مخصوص مسافران) و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (مخصوص آژانس ها) فرستاده شود.

 

واریزی ویزاهای آمریکا

شرط لازم ورود به خاک ایالت متحده امریکا، داشتن پاسپورت امریکایی، گرین کارت و یا ویزای معتبر است. به غیر از شهروندان ایالات متحده که عموما محدودیتی برای ورود و خروج ندارند، مابقی متقاضیان باید قبل از سفر، اقدام به گرفتن وقت سفارت و انجام مصاحبه نمایند تا بتوانند در موعد مورد نظر بدون مشکل وارد این کشور شوند.

پرداخت هزینه ویزا

مطابق قوانین جاری امریکا، متقاضیان ویزا می بایست پیش از تعیین وقت، مبلغ مرتبط با نوع ویزای درخواستی را به سفارت پرداخت نمایید.

 

 

به طور کلی افرادی که مایل به ورود به ایالت متحده آمریکا هستند ابتدا باید ویزا دریافت کنند، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم. ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (ویزای گروه B-1)، ویزای توریستی آمریکا، تفریحی و بازدید (B-2) و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند.

 

ویزای مهارت امریکا یا O-1 یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا برای افرادی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش هستند و یا سابقه ی درخشانی در زمینه هنر، هنر تصویرهای متحرک و یا صنعت تلویزیون دارند. این ویزا به دو گروه تقسیم می شود:
ویزای O-1A : این نوع ویزا برای کسانی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش دارند.
ویزای O-1B : این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه هنر، هنر تصویر های متحرک و صنعت تلویزیون سابقه ی درخشانی دارند.

ویزای O2 :
افرادی که ویزای O1 دریافت کرده اند، می توانند همکاران و کارکنان خود را جهت همراهی در پروژه های هنری، نمایشی، ورزشی و تولیدات تلویزیونی به امریکا ببرند. این افراد باید توانایی هایی خاص در زمینه هنر، علوم، آموزش، تجارت و یا ورزش داشته باشند.

 

یکی از تسهیلاتی که اداره مهاجرت امریکا برای محققین خارجی در نظر گرفته، اعطای ویزای فرصت مطالعاتی به آنها و اعضای خانواده شان است. محققین، دانشجویان دکترا و اعضای هیئت علمی دانشگاه می توانند از طریق این ویزا تا دو سال در امریکا اقامت داشته باشند و در این مدت ضمن استفاده از امکانات عالی دانشگاه های امریکا، به مطالعه و پژوهش بپردازند و حتی به عنوان استاد مهمان یا استادیار در دانشگاه های رده بالای امریکا تدریس کنند. هزینه واریزی سفارت این ویزا ۱۶۰ دلار و سویس فی ۱۸۰ دلار است.

متقاضیانی که از دولت امریکا بورسیه گرفته باشند، فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و افرادی که تخصصشان در یکی از زمینه های کشاورزی و علوم تابعه، منابع طبیعی، معماری و خدمات مربوطه، تحقیقات فرهنگی یا قومی یا جنسیتی، علوم ارتباطات و روزنامه نگاری، وسایل ارتباط جمعی و تکنولوژی، علوم کامپیوتر، خدمات آشپزی، آموزش، مهندسی، زبان یا زبان شناسی یا ادبیات، علوم انسانی، کتابداری، زیست شناسی، ریاضیات و آمار، تفریحات یا تناسب اندام، مطالعات دینی، فلسفه، فیزیک، روانشناسی، علوم اجتماعی، ساخت و ساز، مکانیک، تولید، حمل و نقل، تحقیقات پزشکی، بازاریابی، دندانپزشکی، دامپزشکی و تاریخ باشد می توانند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند.

 

ویزای مهارت امریکا یا O-1 یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا برای افرادی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش هستند و یا سابقه ی درخشانی در زمینه هنر، هنر تصویرهای متحرک و یا صنعت تلویزیون دارند. این ویزا به دو گروه تقسیم می شود:
ویزای O-1A : این نوع ویزا برای کسانی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش دارند.
ویزای O-1B : این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه هنر، هنر تصویر های متحرک و صنعت تلویزیون سابقه ی درخشانی دارند.

ویزای O2 :
افرادی که ویزای O1 دریافت کرده اند، می توانند همکاران و کارکنان خود را جهت همراهی در پروژه های هنری، نمایشی، ورزشی و تولیدات تلویزیونی به امریکا ببرند. این افراد باید توانایی هایی خاص در زمینه هنر، علوم، آموزش، تجارت و یا ورزش داشته باشند.

 

ایالات متحده امریکا با وجود شرایط عالی زندگی، مقصد نهایی بسیاری از مهاجرانی است که به امید فردایی بهتر موطن اصلی خود را ترک می کنند. از آنجائی که همواره خیل عظیم متقاضیان، خواهان اخذ شهروندی این کشور هستند، این مقوله از دیرباز موردتوجه دولتمردان امریکایی بوده و اداره مهاجرت قوانین خاصی را در این مورد وضع نموده است. شهروندان امریکا از امکانات و حقوق بیشتری نسبت به دارندگان گرین کارت برخوردارند. حق رای دارند، می توانند به هرکجا که خواستند سفر کنند و بدون محدودیت دوباره به امریکا بازگردند. برای دعوت به امریکا اسپانسر مالی اقوام خود شوند و لازم نیست ارتباط خود را با سرزمین مادری قطع کنند.

ویزای E2:

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 خاص کسانیست که مایلند با میزان سرمایه گذاری کمتری به نسبت EB-5 وارد ایالات متحده شوند تا با شرایط تجاری و زندگی در این کشور به طور مستقیم آشنا شوند یا در این کشور بازنشست شوند. هرچند که در قوانین، میزان دقیقی برای این نوع سرمایه گذاری ذکر نشده و اداره مهاجرت به لفظ “قابل توجه” Significant اکتفا کرده، اما تجربه نشان داده که سرمایه های کمتر از صد تا صدو پنجاه هزار دلار منجر به ویزا نخواهند شد. این سرمایه گذاری معمولا شامل خرید و راه اندازی تجارتی خاص می شود.

 

ویزای K-1 : ویزای نامزدی ایالات متحده آمریکا به متقاضی اجازه میدهد وارد خاک امریکا شود و با نامزد امریکاییش ازدواج کند. سپس برای متقاضی گرین کارت صادر می شود. با اینکه ویزای ازدواج آمریکا در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی قرار دارد، اما از آنجائیکه پس از ازدواج، متقاضی اقامت امریکا را دریافت میکند؛ لذا باید برخی از شرایط ویزاهای مهاجرتی را هم دارا باشد.

ویزای K-2 : فرزندان وابسته متقاضی ویزای K2 دریافت می کنند.

ویزای K-3 : ویزایی غیر مهاجرتی است که به همسر یک شهروند آمریکایی تعلق می گیرد. این ویزا به منظور کوتاه شدن زمان جدایی بین یک شهروند آمریکایی و همسرش ، به همسر یک شهروند آمریکایی این فرصت را می دهد تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی و فرم I-130 آن ها توسط سازمان مهاجرتی آمریکا بررسی و پذیرفته می شود وارد آمریکا شده، در آنجا بماند و حتی اجازه کار هم داشته باشد.

ویزای K-4 : در صورتی که همسر یک شهروند آمریکایی فرزندی زیر ۲۱ سال داشته باشد و ازدواج هم نکرده باشد ویزای K-4 به او تعلق می گیرد. بچه هایی که واجد شرایط ویزای K-3 هستند ویزای تحت عنوان K-4 را می گیرند. هم ویزای K-3 و هم ویزای K-4 به متقاضی این فرصت را می دهند تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی آن ها از سوی سازمان مهاجرت آمریکا بررسی می شود در آمریکا بمانند.

 

آنکارا

ارمنستان

دبی

قبرس

آلمان

اتریش

 

 راهنمای گام به گام تکمیل اپلیکیشن فرم امریکا DS-160

همان طور که می دانید، مهم ترین مرحله جهت اقدام برای دریافت ویزاهای کوتاه مدت امریکا تکمیل اپلیکیشن فرم DS-160 است. هرگونه اشتباه در تکمیل این فرم به رد درخواست متقاضی منجر می شود. از آن جایی که شرایط و اطلاعات متقاضی از این طریق به سفارت اعلام می گردد، تصمیم گیری اولیه در خصوص تعلق گرفتن یا نگرفتن انواع ویزای آمریکا صرفا بر اساس اطلاعات مندرج در این فرم صورت می گیرد. با توجه به اهمیت این فرم و با در نظر گرفتن این موضوع که تا به حال هیچ آموزش صحیحی در خصوص تکمیل این فرم ارائه نشده، در متن حاضر سعی کردیم روش صحیح تکمیل DS-160 را مرحله به مرحله و جز به جز شرح دهیم.

آدرس سایت مرتبط با تکمیل این فرم https://ceac.state.gov/ceac/ است. در صفحه اصلی سایت بر حسب نوع ویزای موردنظر به منوی مربوطه مراجعه نمایید. به طور مثال جهت تکمیل فرم مخصوص ویزای توریستی باید از گزینه NONIMMIGRANT، DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application را انتخاب کنید.

در صفحه ای که بعدا ظاهر می شود، ابتدا در سمت راست صفحه، محل مورد نظر برای انجام مصاحبه را انتخاب نمایید. سپس روی دکمه قرمز رنگ Start An Application کلیک کنید. در صفحه بعدی بارکدی در سمت راست بالای صفحه به عنوان Application ID ظاهر می شود، این شماره را یادداشت نمایید و نزد خود حفط کنید.

در قسمت Security Question یکی از سوال ها را انتخاب و به آن پاسخ دهید. در بالای صفحه گزینه ای با عبارت Select Tooltip Language وجود دارد، می توانید با انتخاب فارسی (Persin) (Farsi) توضیحات فارسی مرتبط با هر گزینه را مرور کنید برای این کار نشانگر موس را روی سوال موردنظر حرکت دهید. در پایان هر صفحه روی continue کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید. لازم نیست فرم را ذخیره نمایید، با استفاده از شماره بارکدی که قبلا یادداشت کرده اید، می توانید هر زمان که مایل بودید به اطلاعات فرم خود دسترسی پیدا کنید.

Personal Information :

این قسمت نخستین بخش از اطلاعات شخصی شماست. به ترتیب نام خانوادگی، نام (به انگلیسی)، نام و نام خانوادگی فارسی، جنسیت، وضعیت تاهل، تاریخ تولد (به میلادی)، شهر محل تولد، استان محل تولد و کشور محل تولد را در کادرهای مربوطه وارد کنید. وضعیت تاهل افراد مجرد single، متاهل married، مطلقه divorced و همسر از دست داده widowed می باشد.

Personal Information :

در صفحه بعد ملیت، کد ملی، شماره تامین اجتماعی در امریکا US Social security number و شماره شناسایی پرداخت مالیات در امریکا را (در صورت وجود) وارد نمایید. کسانی که به غیر از ایران ملیت دیگری هم داشته باشند، باید سوال مربوط به تابعیت کشور دیگر را با yes جواب دهند و شماره پاسپورت دوم خود را نیز وارد نمایند.

Address and Phone Information:

در صفحه بعد آدرس منزل، شهر، استان، کد پستی، کشور محل اقامت، شماره تلفن موبایل، ثابت، محل کار و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سوالی که می پرسد آیا آدرس پستی شما با آدرس محل اقامتتان یکی است را با yes جواب دهید.

Passport Information:

در صفحه بعدی نوع پاسپورت (معمولا regular)، کشور محل صدور گذرنامه، شهر و کشور محل صدور پاسپورت و تاریخ صدور و انقضا را مشخص نمایید. در صورتی که پاسپورت شما قبلا دزدیده یا گم شده، در سوال بعدی مشخص کنید و شماره آن گذرنامه و دلیل مفقود شدن را توضیح دهید.

Travel:

در صفحه بعد نوع ویزای درخواستی را تعیین نمایید. به طور مثال متقاضیان دریافت ویزای توریستی باید B1 یا B1/B2 را انتخاب کنند. سوال بعدی راجع به برنامه سفر است در صورتی که برنامه سفرتان هنوز دقیق مشخص نشده، کافیست تاریخ ورود به امریکا و مدت زمان اقامت را درج نمایید. اگر برنامه سفر شما دقیقا معلوم است، تاریخ ورود به امریکا، شماره پرواز، شهر ورودی، تاریخ خروج از امریکا، شماره پرواز، شهرخروجی و محل هایی که قصد بازدید از آنها را دارید را ذکر نمایید و بعد آدرس دقیق محل اقامت در امریکا را با ذکر ایالت و کد پستی درج نمایید. اگر در چندین مکان مختلف اقامت می کنید، آدرس جایی که بیشترین اقامتتان در آن است را بنویسید. سوال بعدی راجع به تامین هزینه های سفر است. اگر خودتان هزینه را پرداخت می کنید، گزینه self را انتخاب نمایید اما اگر ساپورتر مالی دارید، اطلاعات فرد یا نهادی که هزینه های شما را پرداخت می کند و نسبتی که با شما دارد را وارد کنید.

Travel Companions Information:

در صورتی که در سفر به امریکا، فرد یا گروهی شما را همراهی می کنند، نام و نام خانودگی همراهان و نسبت آنها با خودتان را ذکر نمایید.

Previous U.S. Travel:

سوال اول در خصوص سفر قبلی به ایالات متحده است. اگر پاسخ شما مثبت باشد، باید تاریخ ورود به امریکا و مدت زمان اقامت در سفرهای قبلی را مشخص کنید. هم چنین اگر در آن جا گواهینامه رانندگی داشته اید باید شماره گذرنامه و نام ایالت صادر کننده را وارد کنید.

سوال دوم راجع به ویزا یا ویزاهای قبلی امریکاست. اگر ویزا داشته اید باید تاریخ صدور و شماره ویزا را درج نمایید. توجه کنید که در ویزاهای جدید شماره ویزا همان عددی است که پایین سمت راست و با رنگ قرمز نوشته شده است. سپس از شما می پرسد که آیا این بار هم برای همان نوع ویزا اقدام میکنید؟ آیا محل مصاحبه شما مانند قبل است؟ آیا تابحال انگشت نگاری از ده انگشت شده اید؟ آیا تابحال ویزای امریکای شما مفقود شده است؟ آیا ویزای شما باطل شده است؟ سوال سوم از شما میپرسد آیا تابحال درخواست شما برای صدور ویزای امریکا رد یا کنسل شده و یا در مرزهای ورودی به امریکا از ورود شما ممنوعیتی به عمل آمده یا خیر.

اگر جواب شما مثبت باشد باید توضیح دهید که دلیل رد درخواست شما چه بوده است. و سوال سوم راجع به ثبت پتیشن در اداره مهاجرت امریکاست، اگر کسی از جانب شما درخواستی در خصوص مهاجرت به امریکا ارائه داده باشد باید اطلاعات پرونده خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که شرکت در قرعه کشی گرین کارت امریکا، نام شما را در اداره مهاجرت ثبت نمی کند.

U.S. Point of Contact Information:

در این قسمت اطلاعات فرد یا سازمان دعوت کننده یا مورد بازدید را درج نمایید. نسبت ایشان با شما نیز باید مشخص شود. برای اقوام relative، همسر spouse، دوست friend، شریک تجاری business associate، کارفرما employer، مدرسه و دانشگاه school official و سایر موارد other را انتخاب کنید. سپس آدرس ایشان، شماره تماس و آدرس ایمیل را وارد نمایید.

Family Information: Relatives

در این قسمت ابتدا نام و نام خانوادگی پدر و تاریخ تولد ایشان را ذکر کنید و سپس مشخص نمایید که آیا وی مقیم امریکاست یا خیر. بعد به همین شکل اطلاعات مادرتان را وارد کنید. اگر از بستگان درجه یک شما شامل همسر، نامزد، فرزند، خواهر و برادر کسی در امریکا زندگی می کنند، نام و نام خانوادگی ایشان به همراه نسبت با شما و وضعیت اقامت آنها در امریکا باید وارد شود. در صورتی که پاسخ شما به این سوال خیر باشد از شما سوال می شود که آیا اقوام دیگری در امریکا دارید یا خیر.

Family Information: Spouse

اگر متاهل، مطلقه یا بیوه باشد باید اطلاعات همسر فعلی یا سابق خود را شامل نام و نام خوادگی، تاریخ تولد، شهر محل تولد و ملیت را وارد نمایید. اگر آدرس فعلی همسرتان با شما فرق میکند، آدرس دقیق را ذکر نمایید؛ در غیر این صورت گزینه same as home address را انتخاب کنید.

Present Work/Education/Training Information

در منوی اول حوزه فعالیت خود را مشخص نمایید. عناوین شغلی این منو به ترتیب شامل کشاورزی، کارهای هنری، تجارت و بیزنس شخصی، ارتباطات، علوم کامپیوتری، آشپزی و خدمات غذا، آموزش، مهندسی، مشاغل دولتی، خانه داری، مشاغل حقوقی، پزشکی، ارتش، علوم طبیعی، بیکار، فیزیک و شیمی و نجوم، علوم مذهبی، تحقیقات، بازنشسته، علوم اجتماعی، دانش آموز و سایر مشاغل می شود. اگر شک دارید که حوزه کاری شما در کدام یک از این گروه بندی ها جای می گیرد، آخرین گزینه یعنی others را انتخاب کنید. سپس در کادری که ظاهر می شود، نوع شغل خود را عنوان نمایید. سپس نام محل کار یا تحصیل، آدرس، تلفن، میزان درآمد ماهیانه “به ریال” و شرح وظایف خود را وارد کنید.

Previous Work/Education/Training Information

در سوال اول اگر در پنج سال گذشته در جای دیگری شاغل بوده اید، باید نام محل کار قبلی، آدرس، شماره تلفن، عنوان شغلی، نام کارفرما یا سرپرست، تاریخ شروع و خاتمه و شرح وظایف را مشخص نمایید. در سوال بعدی در صورتیکه تحصیلات دبیرستان به بالا را پشت سر گذاشته اید، باید نام مکان تحصیل، آدرس، رشته و مقطع تحصیلی، تاریخ شروع و خاتمه را وارد کنید.

Additional Work/Education/Training Information

سوال اول: آیا به قبیله و طایفه خاصی تعلق دارید؟ اگر پاسخ شما بله باشد باید نام قبیله را وارد کنید.

سوال دوم: به چه زبان هایی می توانید صحبت کنید؟ اگر تعداد زبانها بیشتر از یکی است، از گزینه add another استفاده کنید.

سوال سوم: آیا در پنج سال اخیر به کشور خارجی سفر کرده اید؟در اینجا هم اگر تعداد کشورها بیشتر از یکی است، از گزینه add another استفاده کنید.

سوال چهارم: آیا عضو سازمان های خیریه و اجتماعی حرفه ای بوده اید یا برای آنها کار کرده اید؟

سوال پنجم: آیا تجربه کار تخصصی در زمینه هسته ای، مواد محترقه، انفجاری، شیمی و زیستی دارید؟

سوال ششم: آیا تابحال در ارتش خدمت کرده اید؟ از آنجائیکه در این سوال نوع خدمت (اجباری یا داوطلبانه) مشخص نشده است، هر گونه خدمت حتی خدمت سربازی باید به دقت درج شود. ابتدا کشور محل خدمت، سپس حوزه خدمت، رده، تخصص نظامی و تاریخ شروع و خاتمه را ذکر کنید. توجه داشته باشید که این اطلاعات باید کاملا مطابق با اطلاعات مندرج در کارت پایان خدمت شما باشد.

سوال هفتم: آیا هرگز در گروههای شورشی، چریکی،‌شبه نظامی، پخش شب نامه یا گروههای یاغی کار کرده‌اید؟

Security and Background: Part 1

سوالات این قسمت مربوط به پیشینه رفتاری متقاضی می شود. جواب بله به هرکدام از سوالات این قسمت منجر به ارائه توضیحات و مدارک تکمیلی می شود و معمولا درخواست ویزای متقاضی را با مشکل مواجه می سازد.

آیا بیماریهای واگیر مانند سل یا نشانه های آن را دارید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا ناهنجاریهای جسمی یا ذهنی که تهدیدی برای سلامت یا آسایش خود یا دیگران باشد دارید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا سوء‌ مصرف مواد مخدر و یا اعتیاد داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

Security and Background: Part 2

آیا هرگز به اتهام جنایی دستگیر شده اید؟ حتی در صورتی که منجر به تبرئه یا عفو و یا موارد مشابه شود؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز مرتکب به تخلف در هر مورد خلاف قانون شده اید؟ یا اقدام به تخلف داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا برای اقدام به فحشا یا هرگونه رفتار غیرقانونی فاسقانه تجاری به ایالات متحده می‌آئید یا طی ده سال اخیر چنین اقداماتی داشته اید؟

آیا هرگز درگیر پولشویی بوده اید یا قصد آن را داشته اید؟

Security and Background: Part 3

آیا قصد جاسوسی،‌ خرابکاری، اعمال خشونت و یا دیگر کارهای غیرقانونی طی اقامت در آمریکا دارید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا قصد درگیری در فعالیتهای تروریستی طی اقامت در آمریکا دارید یا قبلا درگیر فعالیتهای تروریستی بوده اید؟

آیا هرگز از تروریستها یا سازمانهای تروریستی پشتیبانی مالی کرده اید و یا قصد چنین کاری داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا عضو یا نماینده سازمانهای تروریستی هستید؟

آیا هرگز مرتکب نسل کشی شده اید یا مشارکت ، معاونت ، دستور و یا تشویق برای این کار کرده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز اقدام به شکنجه کرده اید و یا دستور این کار را داده اید و یا مشارکت و معاونت در این کار داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز مرتکب اعدام غیرقانونی یا قتلهای سیاسی و یا دیگر اعمال خشونت بار اینچنینی شده اید؟

آیا طی خدمت بعنوان کارمند دولت در هر زمانی به طور مشخص مسئول یا مجری نقض آزادیهای مذهبی بطور خشونت آمیز بوده اید؟

Security and Background: Part 4

آیا هرگز در صدد کسب ویزا یا کمک به دیگران برای کسب ویزا یا ورود به ایالات متحده یا هرگونه مهاجرت دیگر به آمریکا با بهره گیری از فریب و یا ارائه اطلاعات غلط به گونه مغرضانه و یا هرگونه منظور غیرقانونی دیگر بوده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

Security and Background: Part 5

آیا هرگز حق حضانت طفلی را که شهروند ایالت متحده باشد از کسی که محاکم آمریکا به وی حق حضانت داده باشند سلب کرده اید؟

آیا هرگز در آمریکا در مخالفت با هیچگونه قانون یا نظام رای داده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز به نیت فرار از مالیات اقدام به ترک شهروندی ایالت متحده کرده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

Upload Photo

در این قسمت باید اسکن یک عکس جدید ۵*۵ رنگی با زمینه سفید و رزولوشن ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل را آپلود نمایید. فرمت عکس باید حتما JPEG باشد و حجم زیر ۲۴۰ کیلوبایت داشته باشد. در صورتیکه عکس شما ویژگی های لازم را داشته باشد، یک تیک سبز رنگ به همراه پیام Photo passed quality standards در بالای صفحه ظاهر میگردد.

Confirm Photo

در این صفحه باید عکس انتخابی را تایید نمایید. در پایین صفحه نوشته شده که ممکن است در روز مصاحبه از شما یک عکس مشابه عکس گذرنامه خواسته شود که البته این اتفاق برای متقاضیان ایرانی کمتر میفتد.

Review

در صفحات بعد، کل اطلاعاتی که قبلا در فرم وارد کرده اید برای شما ظاهر می شود تا آنها را مرور نمایید و اگر گزینه ای نیاز به تصحیح دارد، با استفاده از گزینه edit آن را تغییر دهید. توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی فرم، امکان هیچ دخل و تصرفی در اطلاعات مندرج، وجود نخواهد داشت.

Sign and Submit

در سوال اول مشخص نمایید که آیا فرم را به تنهایی تکمیل کرده اید یا از کسی کمک گرفته اید. سپس در کادرهای بعدی ابتدا شماره پاسپورت و سپس حروف مشخص شده در تصویر را وارد نمایید. در آخر روی دکمه Sign and Submit Application کلیک کنید.

Confirmation

در صفحه آخر یک کادر مستطیلی با اطلاعات و عکس شما ظاهر میگردد. این همان تاییدیه ایست که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید. روی گزینه Print Confirmation کلیک نمایید و از این صفحه پرینت بگیرید یا آن را به صورت pdf در سیستم خود ذخیره کنید. برای دسترسی به اپلیکیشن فرمی که پر کرده اید، میتوانید روی گزینه Print Application کلیک کنید و فرم را ذخیره نمایید، همان طور که در بالای صفحه نوشته شده نیازی به ارائه اپلیکیشن فرم در روز مصاحبه نیست و فقط باید صفحه تاییدیه را به همراه داشته باشید.

در پایان روی گزینه exit در بالای صفحه کلیک نمایید و از فرم خود خارج شوید.

موفق باشید.

نظرات (0) کلیک ها: 4116

این ویزا مجوز ورود به حوزه شنگن است که از ۲۶ کشور تشکیل شده که پیمان شنگن را پذیرفته اند. ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و چهارتای دیگر عضو منطقه تجاری آزاد اروپا ” ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس ” هستند. ویزای شنگن بخش گسترده ای از اروپا را دربر میگیرد؛ به جز بریتانیا، رومانی، کرواسی، قبرس و ایرلند که هنوز به پیمان شنگن نپیوسته اند. متقاضی ورود به حوزه شنگن می تواند از یکی از کشورهای زیر ویزا دریافت کند و پس از آن مطابق تاریخ اعتبار ویزا و قوانین موجود در کل محدوده شنگن سفر نماید. ورود مسافر باید به کشور صادر کننده ویزا و بیشترین مدت اقامت وی نیز در آن کشور باشد.

اتریش - بلژیک - جمهوری چک - دانمارک - استونی - فنلاند - فرانسه - آلمان - یونان - مجارستان - ایسلند - ایتالیا - لتونی - لیتوانی - لوکزامبرگ - مالت - هلند - نروژ - لهستان - پرتغال - اسلواکی - اسلوونی - اسپانیا - سوئد - سوئیس - لیختن‏ اشتاین

وقت سفارت

 
 هانی بال با بیش از 20 سال سابقه در زمینه خدمات  ویزای شینگن و انگلستان، افتخار دارد در ضمینه خدمات وقت سفارت در خدمت مشتریان خود باشد.امروزه به دلیل گسترده بودن موارد مختلف به ویزا بسیاری از مسافران ترجیه به واگذاری خدمات ویزای خود به شرکت های معتبر در این زمینه می نمایند.مسافران برای اخذ ویزا نیاز به وقت مصاحبه قبلی دارند . 
بنابراین گرفتن وقت سفارت اولین و مهمترین مرحله بوده و معمولا مسافران در گرفتن وقت سفارت معمولا با مشکل روبرو هستند و  از آنجایی که وقت سفارت برای سفارت کشورهای مختلف گوناگون و متفاوت می باشد . معمولا برای داشتن وقت سفارت خود مسافر می تواند اقدام کند ولی به دلیل اینکه ثبت درخواست وقت سفارت بسیار زمان بر و نیازمند به داشتن تخصص می باشد به همین دلیل مسافران ترجیه میدهند خدمات مربوط به وقت سفارت خود را به آژانسهایی همچون آژانس مجرب هانی بال بسپارند. در صورت نیاز به گرفتن وقت سفارت هریک از کشورها نیاز به کمک و مشاوره داشتید با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید. 
 
 
 
 
 
021-22689288
 

وقت عادی ایتالیا 370.000 تومان

وقت عادی فرانسه450.000 تومان

 وقت سفارت یونان250.000 تومان 

 وقت عادی هلند300.000 تومان

مدارک لازم:

اسکن صفحۀ اول پاسپورت + تکمیل فرم 

مدارک لازم:

اسکن صفحۀ اول پاسپورت + تکمیل فرم 

مدارک لازم :

اسکن صفحۀ اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 مدارک لازم:

اسکن صفحۀ اول پاسپورت + تکمیل فرم

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری

 
 

 

وقت سفارت آلمان350.000 تومان 

وقت سفارت پرتقال300.000 تومان 

وقت سفارت سوئیس300.000 تومان 

 وقت سفارت اتریش300.000 تومان 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم  

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم  

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم  

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم  

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری

 

 
 

 

وقت سفارت آلمان300.000 تومان 

وقت سفارت پرتقال300.000 تومان 

وقت سفارت سوئیس300.000 تومان 

 وقت سفارت اتریش300.000 تومان 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

 
 

 

وقت سفارت آلمان300.000 تومان 

وقت سفارت پرتقال300.000 تومان 

وقت سفارت سوئیس300.000 تومان 

 وقت سفارت اتریش300.000 تومان 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدارک لازم:

اسکن صفحه اول پاسپورت + تکمیل فرم 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

مدت زمان :2 تا 10 روز کاری 

 

 

 
نظرات (0) کلیک ها: 3695
ویزای انگلستان

ویزای کانادا

برای سفربه کانادا، فرقی نمیکند برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش های علمی و تجاری، بازدید از جاذبه های گردشگری و یا همراهی با تور کانادا، تحصیل و یا تحقیق، می روید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک موردنیاز برای ویزا را آماده و ترجمه کنید و با حضور در سفارت کانادا یا آنلاین از طریق وبسایت سفارت کانادا اقدام کنید. با توجه به بسته بودن سفارت کانادا در ایران و البته زمان کمتری که طول می کشد تا آنلاین برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید، ما درخواست شما را به صورت آنلاین ثبت می کنیم. در حال حاضر می توانید برای ویزای توریستی (عادی و تضمینی)، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای شغلی، ویزای سرمایه گذاری و سوپر ویزا اقدام کنید.

 

اطلاعات بیشتر
 

انواع ویزای کانادا

انواع خدمات ما در زمینه‌ی ویزای کانادا و مدارک موردنیاز آن‌ها به شرح زیر است:


برای ویزای تضمینی کانادا مدارک شما به دقت بررسی و کنترل می شوند و برحسب شرایط خاص پرونده ممکن است مدارک بیشتری از شما خواسته شود. پس از اینکه مدارک کامل شد، یک الی دو هفته زمان میبرد تا همکاران بخش اجرایی ما درخواست ویزای شما را به سفارت ارائه دهند. تکمیل فرمها و پرداخت وجوه مرتبط نیز در همین مرحله انجام میگیرد. حتما فرمهایی که برای شما پر شده است را به دقت مطالعه نمایید و به ما تاییدیه دهید. پس از طی این مراحل، نامه انگشت نگاری در اختیار شما قرار داده می شود و شما تا یک ماه فرصت دارید به محل موردنظر مراجعه نمایید. انتخاب محل انگشت نگاری با شماست: از دبی، آنکارا و ایروان گرفته تا رم، پاریس، شیکاگو و … توجه نمایید که کانادا در حال حاضر نیازی به تعیین وقت سفارت ندارد و انگشت نگاری در هر روز و هر زمانی که شما بخواهید در این بازه یک ماهه قابل انجام است. البته قبل از سفر برای انگشت نگاری، ما اطلاعات مورد نیاز مانند تقویم تعطیلات سفارت کانادا و دفاتر انگشت نگاری را به شما اعلام خواهیم کرد. بعد از انجام انگشت نگاری باید منتظر جواب سفارت بود. ممکن است در همان روز اول، جواب نهایی اعلام شود و یا ممکن است تا چندین ماه طول بکشد. در هر صورت، بلافاصله پس از صدور جواب نهایی، شما را در جریان خواهیم گذاشت. اگر جواب منفی باشد، نامه سفارت مبنی بر رد درخواست در اختیار شما قرار داده می شود و اشکالاتی که به پرونده گرفته شده توضیح داده می شود. اگر هم جواب مثبت باشد به شما اطلاع میدهیم که پاسپورتتان را برای صدور ویزا در اختیار ما قرار دهید. در این زمان هم شما تا یک ماه فرصت دارید تا گذرنامه را به سفارت تحویل دهید. با توجه به اینکه در حال حاضر ویزاها مطابق با اعتبار پاسپورت، تاریخ میخورد؛ توصیه میکنیم در صورتیکه گذرنامه اعتبار زیادی ندارد، آن را تعویض نمایید. پروسه ارسال گذرنامه به سفارت و برگشت آن “پیکاپ” معمولا حدود یک الی دو هفته زمان میبرد. پس از اینکه خیالتان از بابت صدور ویزا آسوده شد، می توانید بلیط خریداری کنید. از نظر زمانی محدودیتی برای سفر به کانادا نخواهید داشت و در هر سفر اجازه دارید تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشید.

با توجه به شرایط خوبی که برای گرفتن ویزای توریستی کانادا وجود دارد شانس اخذ ویزای مولتی ۵ ساله افزایش یافته است، شما می توانید با داشتن دعوت نامه یا مدارک مناسب با همکاران بخش کانادای هانی بال مراجعه و اقدام به درخواست ویزا نمایید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
یک قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
ترجمه شناسنامه
ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)
ترجمه اسناد ملکی
در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.
ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

مدارک شغلی
کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)
دعوت نامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد.
مدارک فرد دعوت کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت(PR Card) از سوی فرد دعوت کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتیNotice of) (Assessment و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.

اعتبار اصلی این ویزا تا ده سال است اما از آنجائیکه گذرنامه های ایرانی حداکثر تا پنج سال اعتبار دارد، ویزایی که از این طریق به متقاضیان ایرانی تعلق می گیرد پنج ساله است. در این ویزا فرد دعوت کننده می باید فرزند یا نوه متقاضی باشد، در کانادا اقامت داشته باشد و حداقل حقوق پایه (۲۴۰۰۰ دلار در سال) را دریافت نماید. مدارک اقامت و برگه های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده هم حتما باید ارائه شوند. علاوه بر اینها دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا تهیه کند و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. این ویزا چند بار ورود است و به دارنده آن اجازه می دهد در هر بار ورود حداکثر دو سال در کانادا اقامت داشته باشد.

همان طور که می دانید دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند و در حوزه های تخصصی رتبه های بالایی را توانسته کسب کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا برای تحصیل دارید مطمئن باشید که تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند در آینده، بستر مناسبی برای یافتن شغل برای شما باشد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

مدرک پذیرش : باید نامه پذیرش را مدرسه یا دانشگاه کامل کرده و آن را برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و بفرستید.
مدرک شناسایی : پاسپورت خود و همراهان و۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵*۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.
مدارک مالی :
نامه ی بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید.
نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
نامه ی تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
فیش واریزی تحصیل
نامه ی مالی ساپورت کننده چه شخصی باشد چه موسسه

اصل پاسپورت معتبر
نامه دریافتی از سفارت مبنی بر تایید شدن مجوز تحصیلیتان
نامه پذیرش از دانشگاه
مدارک مالی که شما طی مدت اقامتتان در کانادا ساپورت کند
نامه REFRENCE سفارت

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است officer از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از ۳ ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. شما یا اعضای خانواده تان که همراه شما سفر خواهند کرد و بالای ۱۸ سال دارند باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید

کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.

به منظور ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی مابین کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی به واجدین شرایط، اعطا می شود. متقاضیان میتوانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزا اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

اکثر متقاضیان میباید جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می کنند یا خیر، باید فرم های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. کسانی که برای دریافت این ویزا اقدام می کنند معمولا از شرایط علمی ، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند و می توانند دانش اکتسابی خود را در اختیار سایر همکاران و هم رشته ای های خود قرار دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است
یک قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
ترجمه شناسنامه
ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)
تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)
ترجمه اسناد ملکی

مدارک شغلی برای
کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)
گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن
نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل
نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت مالی می کنند.
فرم LMIA
رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده باشد
ارائه مدرک زبان معتبر، در صورت لزوم

کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.

کسانی که در فکر مهاجرت به کشور دیگری دارند، ممکن است یکی از انتخاب هایشان کشور کانادا باشد. کانادا کشوری با موقعیت های عالی برای زندگی می باشد که شما از روش های مختلف می توانید اقدامات لازم جهت اخذ ویزای خود را انجام دهید. یکی از این روش ها اخذ ویزا از طریق کار است. البته اخذ ویزا از این طریق بسیار دشوار است اما شما بعد از اخذ ویزای موقت کاری و چند سال کار کردن در کانادا، می توانید درخواست اقامت دائم کانادا دهید.

در صورتی که ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید واجد شرایط اخذ ویزای شغلی کانادا هستید، فاکتورهایی که برای شما امتیاز می آورد:
مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه میزان تحصیلات تجربه کاری سن پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا سازگاری با محیط زندگی

برای صدور ویزای کار با ۴ موسسه در کانادا سر و کار خواهید داشت :

مرکز خدمات کانادا: در این مرکز تمامی فرمهای درخواستی برای استخدام نیروی خارجی بررسی می شود تا مطمئن شوند که برای موقعیت شغلی درخواست شده هیچ فرد متقاضی کانادایی وجود ندارد.
اداره مهاجرت و شهروندی: در این اداره درخواست ویزای کاری کانادا بررسی می شود و در صورت صلاحدید، ویزای متقاضی صادر می شود.
سازمان مراقبت از مرزهای کانادا: این سازمان که مسئولیت مراقبت از مرزهای کانادا را به عهده دارد، شرایط تمامی افرادی که قصد ورود به مرزهای کانادا را دارند بررسی کرده تا از لحاظ امنیتی مشکلی نداشته باشند.
واحد کارگران خارجی: وظیفه این مرکز حمایت و راهنمایی کارگران خارجی در کانادا می باشد. اگر شما نیز تمایل به دریافت اقامت در کانادا دارید می توانید از مشاورین ما در هانی بال کمک بگیرید.

یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری می باشد. کانادا برنامه های زیادی برای این روش پیشنهاد کرده است. توجه داشته باشید که روند مهاجرت به روش سرمایه گذاری در استان کبک سرعت پذیرش بیشتری دارد و اگر شرایط زیر را دارید می توانید از طریق سرمایه گذاری به کانادا به راحتی مهاجرت کنید.

از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

درصد قبولی بالا از طریق سرمایه گذاری نسبت به بقیه روش ها

سرعت بالای پذیرش پرونده توسط اداره مهاجرتی کانادا

عدم نیاز به دانستن زبان انگیسی یا فرانسه

برای این نوع مهاجرت از دو طریق می توانید اقدام نمایید:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه دولت فدرال

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه کبک

داشتن دارایی بالغ بر دلار کانادا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ شما باید تعهد دهید تا مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا ۵ سال نزد دولت کانادا خواهد ماند.
همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان مالی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت.
داشتن حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می شود:
سن
تحصیلات
تجربه کاری
میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه
انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا


واریزی ویزای کانادا

خدماتمسافر
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 1 تا 4 سال500 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی افراد 4 تا 14 سال700 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی تضمینی بزرگسال900 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی نرمال430 دلار کانادا

 

دلایل عمومی ریجکت شدن ویزای کانادا


به طور کلی علت مردود شدن ویزای کانادا این است که آفیسر قانع نمیشود که قصد شما از ماندن در کانادا موقت است و او بر این عقیده است که شما قصد اقامت بلند داشتن در کانادا را دارید. البته گاها وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک موجب ریجکتی ویزای کاناداست. در این راستا باید سناریو و برنامه ریزی شما طوری باشد که بتوانید آفیسر را قانع کنید. در غیر اینصورت او ویزای کانادا شما را مردود میکند. موارد زیادی در تصمیم آفیسر برای صدور یا ریجکت ویزا دخیل هستند

به طور مثال متقاضی که ۴۰ سال دارد و دارای مدرک دیپلم و مدرک زبان هم ندارد، او متاهل بوده و همزمان برای خود ویزای دانشجویی و برای همسر و فرزندش ویزای همراه درخواست کرده است. پرونده ایشان توسط آفیسر مردود اعلام شده زیرا آفیسر شک دارد که قصد متقاضی از مهاجرت به کانادا موقت باشد. به همین دلیل متقاضی را به دلیل عدم ارائه برنامه تحصیلی مناسب و عدم قانع شدن در خصوص بازگشت او در پایان تحصیل مردود کرده است

ریجکت ویزای توریستی کانادا


بدهید و آفیسر قانع نشود که قصد اصلی شما بازدید از کاناداست، او ویزای کانادا شما را مردود خواهد کرد. دلیل اصلی مردود شدن در ویزای توریستی کانادا هم یکی از عوامل زیر است: • نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر • ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما • هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید • سابقه سفرهای قبلی شما • نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها • پیوند های شما با کشور مبدا

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا


معمولا در هنگام ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی متن این چنین دریافت میکند: بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از تحصیل در کانادا را نشان دهد. شما باید به ویزا آفیسر نشان دهید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون هستید و همچنین باید اثبات کنید که دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه های شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید. پس از بررسی دقیق تمامی مدارکی که برای ما ارسال کردید، بنده قانع نشدم که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا میباشید. به همین دلیل ویزای تحصیلی شما را مردود اعلام میکنم. دلیل این تصمیم به خاطر یکی یا چند مورد از موارد زیر است: • شما اثبات نکردید که دارای بودجه کافی برای تحصیل و زندگی و بازگشت به کشور خود هستید. • شما مرا قانع نکردید که پس از اتمام دوره کانادا را ترک خواهید کرد. • شما تمام مدارک را ارسال نکرده اید. • بر اساس مدارک و فرم های ارسالی من قانع نشدم که شما همه موارد را به درستی تکمیل کرده باشید. • برنامه تحصیلی شما • پیوند های شما با کشور مبدا

ریجکت ویزای همراه دانشجو


همراه دانشجویان در کانادا میتوانند به صورت قانونی درخواست ویزای کار بدهند. همچنین فرزندان متقاضی امکان درخواست ویزا همراه را دارند. اما مردودی در ویزای همراهان بیش از ویزاهای دیگر مشاهده میشود

اقدامات پس از مردود شدن در ویزای کانادا


بسیاری از متقاضیان سوال میکنند که پس از ریجکت شدن در ویزای کانادا چه راهکارهایی وجود دارد؟ آیا پس از مردود شدن در ویزای کانادا امکان اپلای مجدد هست؟‌ دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟‌ به دفعات متعدد مشاهده شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است. مساله اصلی، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه آفیسر دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است. نامه مردودی که پس از انگشت نگاری در دفاتر وک صادر میشود معمولا موارد کلی و جنرال را مورد اشاره قرار می دهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمیکند. در این موارد امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظر افیسر در هنگام مردود کردن پرونده وجود دارد و بر اساس آن متقاضی میتواند رویکرد آفیسر را نسبت به پرونده بداند. با دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده و برطرف کردن آن دلایل متقاضی میتواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال قریب به یقین همان نتیجه را خواهید گرفت

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا


قانون مشخصی برای اینکه با چه بازه زمانی پس از ریجکت ویزای کانادا درخواست مجدد بدهید وجود ندارد ولی از نظر تجربی بهتر است زمانی مجدد درخواست دهید که علت اصلی مردودی را میدانید و در خصوص رفع آن مشکل قدم برداشته اید. پس از رفع مشکل پرونده میتوانید بلافاصله درخواست مجدد برای ویزای کانادا را بدهید. متاسفانه حتی در صورتی که با فاصله یک روز درخواست ویزا دهید، باید انگشت نگاری را تجدید کنید. انگشت نگاری برای ویزای کانادا پس از ریجکت شدن باز الزامی میباشد. همچنین شما میبایست تمام هزینه های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را مجدد پرداخت کنید.

جمع بندی
اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای توریستی کانادا را دارید، بهتر است قبل از اقدام با کارشناسان مشورت کنید. بسیاری از متقاضیان برای اینکه هزینه وکیل یا مشاور مهاجرت را پرداخت نکنند، بدون داشتن اطلاعات کافی درخواست ویزا صادر میکنند و با گرفتن نامه ریجکتی نا امید مشوند. البته این بدین معنی نیست که ویزای درخواست شده از سمت مشاورین و وکلا همیشه موفق است، بلکه مساله در مورد شانس موفقیت و درصد آن میباشد. تجربه بستن پرونده های ویزا بسیار حائز اهمیت است. هر ویزا، نیاز به یک سناریو دقیق دارد که تمامی جزئیات آن با فکر و برنامه ریزی باشد.

نظرات (1) کلیک ها: 4157

نظرات اخیر

 • مهمان - پارسا

  ویدیو کنفرانس نرم افزاری جایگزین ویدیو کنفرانس های سخت افزاری گرانقیمت
  دوست دارم0
نمایش سایر نظرات

ایرلاین ها