مقامات کنسولی ایران و روسیه در آخرین نشست خود بر تسهیل خدمات ویزایی برای گروه های توریستی موافقت کردند.

 در حالیکه گمانه زنی‌های بسیاری درباه لغو روادید میان روسیه و ایران در چند ماه گذشته مطرح شده بود، اما نتایج نشست اخیر مقامات دو کشور از آن حکایت دارد که تنها تسهیل و نه لغو روادید آن هم برای گروه های توریستی در نظر گرفته شده است.

امسال نزدیک به 70 هزار گردشگر از کشورمان به روسیه سفر کرده اند که بیشتر مقصد آنان شهرهای مسکو، سن پترزبوزگ و سوچی بوده است، با این حال تا پیش از این تنها سالانه 5 هزار ایرانی به روسیه سفر می کرد.

روسیه پهناورترین کشور جهان دارای اقلیم متفاوت است که می تواند جاذبه های

گردشگری مختلف از اقوام گوناگون این کشور را در معرض دید جهانگردان قرار دهد.

 

جهت مشاهده تورهای روسیه هانی بال کلیک کنید

نظرات (0) کلیک ها: 1539

یکی از پرسش‌های متداول مسافران ی که بلیط هواپیما ی شرکت های مختلف را  می‌خرند و پرواز از فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود، این خواهد بود ،باید به کدام ترمینال بروم؟ فرودگاه مهرآباد 4 ترمینال دارد که ترمینال‌های 1 و 2 برای ورود و خروج پروازهای داخلی‌اند، ترمینال 4 مختص خروج مسافران پروازهای داخلی است و ترمینال 6 تنها مختص به  ورودی پروازهای داخلی است. یعنی اگر شما از تهران به شهر دیگری سفر می‌کنید، نسبت به این‌که پرواز شما متعلق به کدام شرکت هواپیمایی باشد، از یکی از ترمینال‌های 1 ، 2 ، 4 سوار هواپیما خواهید شد. ولی اگر از شهر دیگری به تهران سفر می‌کنید، بعد از پیاده شدن  از هواپیما، نسبت به این‌که مسافر کدام‌ یکی از هواپیمایی‌های داخلی باشید، وارد یکی از ترمینال‌های 1 یا 2 یا 6 خواهید شد. برای این‌که بدانید بعد از خرید بلیط به کدام ترمینال باید بروید به لیست زیر توجه کنید.

ترمینال 1: کیش‌ایر، زاگرس
ترمینال 2: ایران ایر، ایر تور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان

نظرات (0) کلیک ها: 4150

  موارد موفقیت در کارهای گروهی نیاز به همدلی وهمفکری همه اعضاء گروه دارد.لذا از شما مسافرین عزیز انتظار همکاری و رعایت کردن اشاره شده را داریم.

 1. رعایت موارد اسلامی برای کلیه مسافرین در طول سفر.
 2. قبل از شروع سفر از درست بودن بلیت و مابقی مارک مطمئن شوید.
 3. حداقل چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور راشته باشید.
 4. مرجعه به قسمتهای گمرک و گذرنامه وشرکتهای هواپیمایی.این تشریفات بصورت فردی و توسط خود شخص انجام می شود.
 5. پس از وارد شدن به سالن ترنزیت فرودگاه مسئول گروه را از حضورتان باخبر کنید.
 6. از همراه داشتن جواهرات، اشیائ غیر مجاز وگران قیمت خوداری کنید تا آسوده خاطر باشید.
 7. از همراه داشتن اشیائ برنده ونوک تیزدر داخل کیف دستی یا جیب خود پرهیز کنید.بهتر است این اشیائ در چمدان باشد و به قسمت بار تحویل داده شود.
 8. حداکثر مبلغ 500000 ریال را همراه داشته باشید و ماذاد را به بانک مستقر در فرودگاه بسپارید.
 9. لطفآ عوارض خروج خود و همراهانتان را به یکی از شعب بانک ملی پرداخت کنیدو رسید را همراه خود داشته باشید.
 10. درصورت ممنوع الخروج شدن یا جا ماندن از پروتز آژانس هواپیمایی هیچ مسئولیتی قبول نمی کند.
 11. از سرپرست گروه خود بخواهید تا در تکمیل کردن فرمها ی ورود به کشور مورد نظر شما را راهنمایی کند.
 12. حمل بارو چمدان در فرودگاهها به عهده خود مسافر می باشد.
 13. از کشیدن سیگار در تاکسی، اتوبوس و آسانسور پرهیز نمائیدو از انداختن ته سیگار روی زمین پرهیز نمائید.
 14. توصیه می شود که 4قطعه عکس و کپی از صفحات پاسپور خود را همراه داشته باشید.
نظرات (0) کلیک ها: 2214

 

انتخاب مناسب ترین صندلی

افرادی که با پروازهای معمولی و اقتصادی  مسافرت می کنند معمولا با مسائلی مانند احساس سرما در شب یا تحمل صدای گریه نوزادها و...روبرو می شونئ که ممکن است برایشان ناخوشایند باشد. ما در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که کمتر با این مسائل مواجه شوید.

باید بدانید که نزدیک بودن به عقب هواپیما و نشستن بر صندلی های میانی مزایایی دارد،زیرا فاصله میان این صندلی ها بیشتر است و شاید این فاصله ها کمک کننئ در قسمت میانی هواپیما تقسیم شود و همچنین امکان پیدا کردن فضای بیشتر در قسمت قفسه بارها وجود دارد.

در این قسمت از هواپیما شانس بیشتری برای نجات پیدا کردن در اثر سانحه هوایی را دارید زیرا شما از دم هواپیما دورهستید که احتمال دارد در سانحه جدا شود واز نوک تیز آن نیز دور هستید تا از دستاندازهای هوایی بیشتر در امان باشید.

صندلی های کنار بال نیز از امنیت بیشتری برخوردارند.

این به این معنی نیست که صندلی شما به دور از مشکل و ناراحتی است،درست پشت سر شما می تواند دو ردیف آخری باشد و بعد از آنها سرویس بهداشتی و بوفه هواپیما که به علت رفت و آمد میتواند دارای سرو صدای بیشتری باشد،اما خوشبختانه صدای بچه ها در این قسمت کمتر است.

این توسیه ها ممکن است نظرتان راحع به انتخاب صندلی در سفر بعدی تغییر دهد. در پرواز بعدی حتی ممکن است که اجازه دهید تا بقیه مسافران جای خود را مشخص کنند و سپس به آرامی سالن انتظار را به سوی هواپیما ترک نموده و در جای خود مستقر شوید.

 

نظرات (0) کلیک ها: 1959

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نظرات (0) کلیک ها: 637

ایرلاین ها