هر شهروند کشور خارجی که می‌خواهد وارد کشور آمریکا شود، ابتدا باید یک ویزا، یا یک ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم بگیرد. قانون مهاجرت تعیین می‌کند که چه نوع ویزایی باید داشته باشید و این به هدفتان از مسافرت به آنجا نیز مربوط می‌شود. ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی آمریکا برای اقامت دائم. ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (ویزای گروه B-1)، توریستی، تفریحی و بازدید (B-2) و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند. با داشتن ویزای آمریکا می‌توانید به یکی از مبادی ورود (برای مثال فرودگاه) رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک مجوز ورود به آمریکا را درخواست کنید. داشتن ویزا نمی‌تواند ورود به آمریکا را ضمانت کند.مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت آمریکا

یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت آمریکا تا چندین ماه پر شده است.

نوع ویزای موردتقاضا نیز در پروسه دریافت وقت دخیل می باشد، در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:
گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی
گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی
گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری
گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن های امریکا

معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک تر از سایر گروه ها می باشد. برخی از کنسولگری ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.
از آنجائیکه اکثر سفارتخانه های ایالات متحده امریکا، تنها زمانی به نمایش وقت های موجود می پردازند که متقاضی مبلغ موردنیاز برای دریافت ویزا را پرداخت کرده باشد؛ به منظور رفاه حال متقاضیان، ایران – آنکارا برای اولین بار به طور رایگان تقویم وقت سفارت آمریکا آنلاین را در اختیار عموم گذاشته است. این تقویم هر یک دقیقه یک بارآپدیت می شود و کاملا قابل اعتماد است.

نکته ۱: وقت های نمایش داده شده در این تقویم مربوط به یک وقت انفرادی ویزاهای گروه اول است.
نکته ۲: با توجه به امکان تغییر وقت سفارت امریکا، گاهی متقاضیان تاریخ وقت گرفته شده خود را تغییر می دهند؛ بنابراین ممکن است برخی از وقت هایی که درحال حاضر پر شده اند، دوباره باز شوند.


در طی مصاحبه با سفارت آمریکا ، افسر صدور ویزا برآورد می کند که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده آمریکا را دارد یا خیر. مدارک ارائه شده ، اطلاعات مندرج در فرم ۱۶۰Ds- و رفتار و گفتار متقاضی تعیین کننده خواهد بود. اکثر کنسولگری های ایالات متحده از کلیه داوطلبان انگشت نگاری به عمل می آورند. ممکن است پرونده ویزا مورد نظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیاروی قرار می دهد. پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش”پیکاپ پاسپورت” رجوع نمایید.


کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
عکس ۵*۵ (صورت به طور کامل معین باشد)
پر کردن فرم DS-160 فارسی (ارائه ی فرم در صورت کامل کردن توسط مسافر)
آدرس ایمیل معتبر مسافر
درخواست بر روی سربرگ
در صورت داشتن ویزای امریکا در گذشته،ارسال اسکن از صفحه ویزا الزامی می باشد.
 مدارک فوق به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  (مخصوص مسافران) و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (مخصوص آژانس ها) فرستاده شود.

 

واریزی ویزاهای آمریکا

شرط لازم ورود به خاک ایالت متحده امریکا، داشتن پاسپورت امریکایی، گرین کارت و یا ویزای معتبر است. به غیر از شهروندان ایالات متحده که عموما محدودیتی برای ورود و خروج ندارند، مابقی متقاضیان باید قبل از سفر، اقدام به گرفتن وقت سفارت و انجام مصاحبه نمایند تا بتوانند در موعد مورد نظر بدون مشکل وارد این کشور شوند.

پرداخت هزینه ویزا

مطابق قوانین جاری امریکا، متقاضیان ویزا می بایست پیش از تعیین وقت، مبلغ مرتبط با نوع ویزای درخواستی را به سفارت پرداخت نمایید.

 

 

به طور کلی افرادی که مایل به ورود به ایالت متحده آمریکا هستند ابتدا باید ویزا دریافت کنند، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم. ویزاهای دیداری ویزاهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای کسب و کار (ویزای گروه B-1)، ویزای توریستی آمریکا، تفریحی و بازدید (B-2) و یا ترکیبی از هر دو اهداف (B-2/ B-1) وارد ایالت متحده شوند.

 

ویزای مهارت امریکا یا O-1 یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا برای افرادی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش هستند و یا سابقه ی درخشانی در زمینه هنر، هنر تصویرهای متحرک و یا صنعت تلویزیون دارند. این ویزا به دو گروه تقسیم می شود:
ویزای O-1A : این نوع ویزا برای کسانی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش دارند.
ویزای O-1B : این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه هنر، هنر تصویر های متحرک و صنعت تلویزیون سابقه ی درخشانی دارند.

ویزای O2 :
افرادی که ویزای O1 دریافت کرده اند، می توانند همکاران و کارکنان خود را جهت همراهی در پروژه های هنری، نمایشی، ورزشی و تولیدات تلویزیونی به امریکا ببرند. این افراد باید توانایی هایی خاص در زمینه هنر، علوم، آموزش، تجارت و یا ورزش داشته باشند.

 

یکی از تسهیلاتی که اداره مهاجرت امریکا برای محققین خارجی در نظر گرفته، اعطای ویزای فرصت مطالعاتی به آنها و اعضای خانواده شان است. محققین، دانشجویان دکترا و اعضای هیئت علمی دانشگاه می توانند از طریق این ویزا تا دو سال در امریکا اقامت داشته باشند و در این مدت ضمن استفاده از امکانات عالی دانشگاه های امریکا، به مطالعه و پژوهش بپردازند و حتی به عنوان استاد مهمان یا استادیار در دانشگاه های رده بالای امریکا تدریس کنند. هزینه واریزی سفارت این ویزا ۱۶۰ دلار و سویس فی ۱۸۰ دلار است.

متقاضیانی که از دولت امریکا بورسیه گرفته باشند، فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و افرادی که تخصصشان در یکی از زمینه های کشاورزی و علوم تابعه، منابع طبیعی، معماری و خدمات مربوطه، تحقیقات فرهنگی یا قومی یا جنسیتی، علوم ارتباطات و روزنامه نگاری، وسایل ارتباط جمعی و تکنولوژی، علوم کامپیوتر، خدمات آشپزی، آموزش، مهندسی، زبان یا زبان شناسی یا ادبیات، علوم انسانی، کتابداری، زیست شناسی، ریاضیات و آمار، تفریحات یا تناسب اندام، مطالعات دینی، فلسفه، فیزیک، روانشناسی، علوم اجتماعی، ساخت و ساز، مکانیک، تولید، حمل و نقل، تحقیقات پزشکی، بازاریابی، دندانپزشکی، دامپزشکی و تاریخ باشد می توانند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند.

 

ویزای مهارت امریکا یا O-1 یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا برای افرادی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش هستند و یا سابقه ی درخشانی در زمینه هنر، هنر تصویرهای متحرک و یا صنعت تلویزیون دارند. این ویزا به دو گروه تقسیم می شود:
ویزای O-1A : این نوع ویزا برای کسانی است که دارای توانایی فوق العاده ای در زمینه علوم، آموزش و پرورش، کسب و کار و ورزش دارند.
ویزای O-1B : این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در زمینه هنر، هنر تصویر های متحرک و صنعت تلویزیون سابقه ی درخشانی دارند.

ویزای O2 :
افرادی که ویزای O1 دریافت کرده اند، می توانند همکاران و کارکنان خود را جهت همراهی در پروژه های هنری، نمایشی، ورزشی و تولیدات تلویزیونی به امریکا ببرند. این افراد باید توانایی هایی خاص در زمینه هنر، علوم، آموزش، تجارت و یا ورزش داشته باشند.

 

ایالات متحده امریکا با وجود شرایط عالی زندگی، مقصد نهایی بسیاری از مهاجرانی است که به امید فردایی بهتر موطن اصلی خود را ترک می کنند. از آنجائی که همواره خیل عظیم متقاضیان، خواهان اخذ شهروندی این کشور هستند، این مقوله از دیرباز موردتوجه دولتمردان امریکایی بوده و اداره مهاجرت قوانین خاصی را در این مورد وضع نموده است. شهروندان امریکا از امکانات و حقوق بیشتری نسبت به دارندگان گرین کارت برخوردارند. حق رای دارند، می توانند به هرکجا که خواستند سفر کنند و بدون محدودیت دوباره به امریکا بازگردند. برای دعوت به امریکا اسپانسر مالی اقوام خود شوند و لازم نیست ارتباط خود را با سرزمین مادری قطع کنند.

ویزای E2:

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2 خاص کسانیست که مایلند با میزان سرمایه گذاری کمتری به نسبت EB-5 وارد ایالات متحده شوند تا با شرایط تجاری و زندگی در این کشور به طور مستقیم آشنا شوند یا در این کشور بازنشست شوند. هرچند که در قوانین، میزان دقیقی برای این نوع سرمایه گذاری ذکر نشده و اداره مهاجرت به لفظ “قابل توجه” Significant اکتفا کرده، اما تجربه نشان داده که سرمایه های کمتر از صد تا صدو پنجاه هزار دلار منجر به ویزا نخواهند شد. این سرمایه گذاری معمولا شامل خرید و راه اندازی تجارتی خاص می شود.

 

ویزای K-1 : ویزای نامزدی ایالات متحده آمریکا به متقاضی اجازه میدهد وارد خاک امریکا شود و با نامزد امریکاییش ازدواج کند. سپس برای متقاضی گرین کارت صادر می شود. با اینکه ویزای ازدواج آمریکا در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی قرار دارد، اما از آنجائیکه پس از ازدواج، متقاضی اقامت امریکا را دریافت میکند؛ لذا باید برخی از شرایط ویزاهای مهاجرتی را هم دارا باشد.

ویزای K-2 : فرزندان وابسته متقاضی ویزای K2 دریافت می کنند.

ویزای K-3 : ویزایی غیر مهاجرتی است که به همسر یک شهروند آمریکایی تعلق می گیرد. این ویزا به منظور کوتاه شدن زمان جدایی بین یک شهروند آمریکایی و همسرش ، به همسر یک شهروند آمریکایی این فرصت را می دهد تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی و فرم I-130 آن ها توسط سازمان مهاجرتی آمریکا بررسی و پذیرفته می شود وارد آمریکا شده، در آنجا بماند و حتی اجازه کار هم داشته باشد.

ویزای K-4 : در صورتی که همسر یک شهروند آمریکایی فرزندی زیر ۲۱ سال داشته باشد و ازدواج هم نکرده باشد ویزای K-4 به او تعلق می گیرد. بچه هایی که واجد شرایط ویزای K-3 هستند ویزای تحت عنوان K-4 را می گیرند. هم ویزای K-3 و هم ویزای K-4 به متقاضی این فرصت را می دهند تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی آن ها از سوی سازمان مهاجرت آمریکا بررسی می شود در آمریکا بمانند.

 

آنکارا

ارمنستان

دبی

قبرس

آلمان

اتریش

 

 راهنمای گام به گام تکمیل اپلیکیشن فرم امریکا DS-160

همان طور که می دانید، مهم ترین مرحله جهت اقدام برای دریافت ویزاهای کوتاه مدت امریکا تکمیل اپلیکیشن فرم DS-160 است. هرگونه اشتباه در تکمیل این فرم به رد درخواست متقاضی منجر می شود. از آن جایی که شرایط و اطلاعات متقاضی از این طریق به سفارت اعلام می گردد، تصمیم گیری اولیه در خصوص تعلق گرفتن یا نگرفتن انواع ویزای آمریکا صرفا بر اساس اطلاعات مندرج در این فرم صورت می گیرد. با توجه به اهمیت این فرم و با در نظر گرفتن این موضوع که تا به حال هیچ آموزش صحیحی در خصوص تکمیل این فرم ارائه نشده، در متن حاضر سعی کردیم روش صحیح تکمیل DS-160 را مرحله به مرحله و جز به جز شرح دهیم.

آدرس سایت مرتبط با تکمیل این فرم https://ceac.state.gov/ceac/ است. در صفحه اصلی سایت بر حسب نوع ویزای موردنظر به منوی مربوطه مراجعه نمایید. به طور مثال جهت تکمیل فرم مخصوص ویزای توریستی باید از گزینه NONIMMIGRANT، DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application را انتخاب کنید.

در صفحه ای که بعدا ظاهر می شود، ابتدا در سمت راست صفحه، محل مورد نظر برای انجام مصاحبه را انتخاب نمایید. سپس روی دکمه قرمز رنگ Start An Application کلیک کنید. در صفحه بعدی بارکدی در سمت راست بالای صفحه به عنوان Application ID ظاهر می شود، این شماره را یادداشت نمایید و نزد خود حفط کنید.

در قسمت Security Question یکی از سوال ها را انتخاب و به آن پاسخ دهید. در بالای صفحه گزینه ای با عبارت Select Tooltip Language وجود دارد، می توانید با انتخاب فارسی (Persin) (Farsi) توضیحات فارسی مرتبط با هر گزینه را مرور کنید برای این کار نشانگر موس را روی سوال موردنظر حرکت دهید. در پایان هر صفحه روی continue کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید. لازم نیست فرم را ذخیره نمایید، با استفاده از شماره بارکدی که قبلا یادداشت کرده اید، می توانید هر زمان که مایل بودید به اطلاعات فرم خود دسترسی پیدا کنید.

Personal Information :

این قسمت نخستین بخش از اطلاعات شخصی شماست. به ترتیب نام خانوادگی، نام (به انگلیسی)، نام و نام خانوادگی فارسی، جنسیت، وضعیت تاهل، تاریخ تولد (به میلادی)، شهر محل تولد، استان محل تولد و کشور محل تولد را در کادرهای مربوطه وارد کنید. وضعیت تاهل افراد مجرد single، متاهل married، مطلقه divorced و همسر از دست داده widowed می باشد.

Personal Information :

در صفحه بعد ملیت، کد ملی، شماره تامین اجتماعی در امریکا US Social security number و شماره شناسایی پرداخت مالیات در امریکا را (در صورت وجود) وارد نمایید. کسانی که به غیر از ایران ملیت دیگری هم داشته باشند، باید سوال مربوط به تابعیت کشور دیگر را با yes جواب دهند و شماره پاسپورت دوم خود را نیز وارد نمایند.

Address and Phone Information:

در صفحه بعد آدرس منزل، شهر، استان، کد پستی، کشور محل اقامت، شماره تلفن موبایل، ثابت، محل کار و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سوالی که می پرسد آیا آدرس پستی شما با آدرس محل اقامتتان یکی است را با yes جواب دهید.

Passport Information:

در صفحه بعدی نوع پاسپورت (معمولا regular)، کشور محل صدور گذرنامه، شهر و کشور محل صدور پاسپورت و تاریخ صدور و انقضا را مشخص نمایید. در صورتی که پاسپورت شما قبلا دزدیده یا گم شده، در سوال بعدی مشخص کنید و شماره آن گذرنامه و دلیل مفقود شدن را توضیح دهید.

Travel:

در صفحه بعد نوع ویزای درخواستی را تعیین نمایید. به طور مثال متقاضیان دریافت ویزای توریستی باید B1 یا B1/B2 را انتخاب کنند. سوال بعدی راجع به برنامه سفر است در صورتی که برنامه سفرتان هنوز دقیق مشخص نشده، کافیست تاریخ ورود به امریکا و مدت زمان اقامت را درج نمایید. اگر برنامه سفر شما دقیقا معلوم است، تاریخ ورود به امریکا، شماره پرواز، شهر ورودی، تاریخ خروج از امریکا، شماره پرواز، شهرخروجی و محل هایی که قصد بازدید از آنها را دارید را ذکر نمایید و بعد آدرس دقیق محل اقامت در امریکا را با ذکر ایالت و کد پستی درج نمایید. اگر در چندین مکان مختلف اقامت می کنید، آدرس جایی که بیشترین اقامتتان در آن است را بنویسید. سوال بعدی راجع به تامین هزینه های سفر است. اگر خودتان هزینه را پرداخت می کنید، گزینه self را انتخاب نمایید اما اگر ساپورتر مالی دارید، اطلاعات فرد یا نهادی که هزینه های شما را پرداخت می کند و نسبتی که با شما دارد را وارد کنید.

Travel Companions Information:

در صورتی که در سفر به امریکا، فرد یا گروهی شما را همراهی می کنند، نام و نام خانودگی همراهان و نسبت آنها با خودتان را ذکر نمایید.

Previous U.S. Travel:

سوال اول در خصوص سفر قبلی به ایالات متحده است. اگر پاسخ شما مثبت باشد، باید تاریخ ورود به امریکا و مدت زمان اقامت در سفرهای قبلی را مشخص کنید. هم چنین اگر در آن جا گواهینامه رانندگی داشته اید باید شماره گذرنامه و نام ایالت صادر کننده را وارد کنید.

سوال دوم راجع به ویزا یا ویزاهای قبلی امریکاست. اگر ویزا داشته اید باید تاریخ صدور و شماره ویزا را درج نمایید. توجه کنید که در ویزاهای جدید شماره ویزا همان عددی است که پایین سمت راست و با رنگ قرمز نوشته شده است. سپس از شما می پرسد که آیا این بار هم برای همان نوع ویزا اقدام میکنید؟ آیا محل مصاحبه شما مانند قبل است؟ آیا تابحال انگشت نگاری از ده انگشت شده اید؟ آیا تابحال ویزای امریکای شما مفقود شده است؟ آیا ویزای شما باطل شده است؟ سوال سوم از شما میپرسد آیا تابحال درخواست شما برای صدور ویزای امریکا رد یا کنسل شده و یا در مرزهای ورودی به امریکا از ورود شما ممنوعیتی به عمل آمده یا خیر.

اگر جواب شما مثبت باشد باید توضیح دهید که دلیل رد درخواست شما چه بوده است. و سوال سوم راجع به ثبت پتیشن در اداره مهاجرت امریکاست، اگر کسی از جانب شما درخواستی در خصوص مهاجرت به امریکا ارائه داده باشد باید اطلاعات پرونده خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که شرکت در قرعه کشی گرین کارت امریکا، نام شما را در اداره مهاجرت ثبت نمی کند.

U.S. Point of Contact Information:

در این قسمت اطلاعات فرد یا سازمان دعوت کننده یا مورد بازدید را درج نمایید. نسبت ایشان با شما نیز باید مشخص شود. برای اقوام relative، همسر spouse، دوست friend، شریک تجاری business associate، کارفرما employer، مدرسه و دانشگاه school official و سایر موارد other را انتخاب کنید. سپس آدرس ایشان، شماره تماس و آدرس ایمیل را وارد نمایید.

Family Information: Relatives

در این قسمت ابتدا نام و نام خانوادگی پدر و تاریخ تولد ایشان را ذکر کنید و سپس مشخص نمایید که آیا وی مقیم امریکاست یا خیر. بعد به همین شکل اطلاعات مادرتان را وارد کنید. اگر از بستگان درجه یک شما شامل همسر، نامزد، فرزند، خواهر و برادر کسی در امریکا زندگی می کنند، نام و نام خانوادگی ایشان به همراه نسبت با شما و وضعیت اقامت آنها در امریکا باید وارد شود. در صورتی که پاسخ شما به این سوال خیر باشد از شما سوال می شود که آیا اقوام دیگری در امریکا دارید یا خیر.

Family Information: Spouse

اگر متاهل، مطلقه یا بیوه باشد باید اطلاعات همسر فعلی یا سابق خود را شامل نام و نام خوادگی، تاریخ تولد، شهر محل تولد و ملیت را وارد نمایید. اگر آدرس فعلی همسرتان با شما فرق میکند، آدرس دقیق را ذکر نمایید؛ در غیر این صورت گزینه same as home address را انتخاب کنید.

Present Work/Education/Training Information

در منوی اول حوزه فعالیت خود را مشخص نمایید. عناوین شغلی این منو به ترتیب شامل کشاورزی، کارهای هنری، تجارت و بیزنس شخصی، ارتباطات، علوم کامپیوتری، آشپزی و خدمات غذا، آموزش، مهندسی، مشاغل دولتی، خانه داری، مشاغل حقوقی، پزشکی، ارتش، علوم طبیعی، بیکار، فیزیک و شیمی و نجوم، علوم مذهبی، تحقیقات، بازنشسته، علوم اجتماعی، دانش آموز و سایر مشاغل می شود. اگر شک دارید که حوزه کاری شما در کدام یک از این گروه بندی ها جای می گیرد، آخرین گزینه یعنی others را انتخاب کنید. سپس در کادری که ظاهر می شود، نوع شغل خود را عنوان نمایید. سپس نام محل کار یا تحصیل، آدرس، تلفن، میزان درآمد ماهیانه “به ریال” و شرح وظایف خود را وارد کنید.

Previous Work/Education/Training Information

در سوال اول اگر در پنج سال گذشته در جای دیگری شاغل بوده اید، باید نام محل کار قبلی، آدرس، شماره تلفن، عنوان شغلی، نام کارفرما یا سرپرست، تاریخ شروع و خاتمه و شرح وظایف را مشخص نمایید. در سوال بعدی در صورتیکه تحصیلات دبیرستان به بالا را پشت سر گذاشته اید، باید نام مکان تحصیل، آدرس، رشته و مقطع تحصیلی، تاریخ شروع و خاتمه را وارد کنید.

Additional Work/Education/Training Information

سوال اول: آیا به قبیله و طایفه خاصی تعلق دارید؟ اگر پاسخ شما بله باشد باید نام قبیله را وارد کنید.

سوال دوم: به چه زبان هایی می توانید صحبت کنید؟ اگر تعداد زبانها بیشتر از یکی است، از گزینه add another استفاده کنید.

سوال سوم: آیا در پنج سال اخیر به کشور خارجی سفر کرده اید؟در اینجا هم اگر تعداد کشورها بیشتر از یکی است، از گزینه add another استفاده کنید.

سوال چهارم: آیا عضو سازمان های خیریه و اجتماعی حرفه ای بوده اید یا برای آنها کار کرده اید؟

سوال پنجم: آیا تجربه کار تخصصی در زمینه هسته ای، مواد محترقه، انفجاری، شیمی و زیستی دارید؟

سوال ششم: آیا تابحال در ارتش خدمت کرده اید؟ از آنجائیکه در این سوال نوع خدمت (اجباری یا داوطلبانه) مشخص نشده است، هر گونه خدمت حتی خدمت سربازی باید به دقت درج شود. ابتدا کشور محل خدمت، سپس حوزه خدمت، رده، تخصص نظامی و تاریخ شروع و خاتمه را ذکر کنید. توجه داشته باشید که این اطلاعات باید کاملا مطابق با اطلاعات مندرج در کارت پایان خدمت شما باشد.

سوال هفتم: آیا هرگز در گروههای شورشی، چریکی،‌شبه نظامی، پخش شب نامه یا گروههای یاغی کار کرده‌اید؟

Security and Background: Part 1

سوالات این قسمت مربوط به پیشینه رفتاری متقاضی می شود. جواب بله به هرکدام از سوالات این قسمت منجر به ارائه توضیحات و مدارک تکمیلی می شود و معمولا درخواست ویزای متقاضی را با مشکل مواجه می سازد.

آیا بیماریهای واگیر مانند سل یا نشانه های آن را دارید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا ناهنجاریهای جسمی یا ذهنی که تهدیدی برای سلامت یا آسایش خود یا دیگران باشد دارید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا سوء‌ مصرف مواد مخدر و یا اعتیاد داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

Security and Background: Part 2

آیا هرگز به اتهام جنایی دستگیر شده اید؟ حتی در صورتی که منجر به تبرئه یا عفو و یا موارد مشابه شود؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز مرتکب به تخلف در هر مورد خلاف قانون شده اید؟ یا اقدام به تخلف داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا برای اقدام به فحشا یا هرگونه رفتار غیرقانونی فاسقانه تجاری به ایالات متحده می‌آئید یا طی ده سال اخیر چنین اقداماتی داشته اید؟

آیا هرگز درگیر پولشویی بوده اید یا قصد آن را داشته اید؟

Security and Background: Part 3

آیا قصد جاسوسی،‌ خرابکاری، اعمال خشونت و یا دیگر کارهای غیرقانونی طی اقامت در آمریکا دارید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا قصد درگیری در فعالیتهای تروریستی طی اقامت در آمریکا دارید یا قبلا درگیر فعالیتهای تروریستی بوده اید؟

آیا هرگز از تروریستها یا سازمانهای تروریستی پشتیبانی مالی کرده اید و یا قصد چنین کاری داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا عضو یا نماینده سازمانهای تروریستی هستید؟

آیا هرگز مرتکب نسل کشی شده اید یا مشارکت ، معاونت ، دستور و یا تشویق برای این کار کرده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز اقدام به شکنجه کرده اید و یا دستور این کار را داده اید و یا مشارکت و معاونت در این کار داشته اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز مرتکب اعدام غیرقانونی یا قتلهای سیاسی و یا دیگر اعمال خشونت بار اینچنینی شده اید؟

آیا طی خدمت بعنوان کارمند دولت در هر زمانی به طور مشخص مسئول یا مجری نقض آزادیهای مذهبی بطور خشونت آمیز بوده اید؟

Security and Background: Part 4

آیا هرگز در صدد کسب ویزا یا کمک به دیگران برای کسب ویزا یا ورود به ایالات متحده یا هرگونه مهاجرت دیگر به آمریکا با بهره گیری از فریب و یا ارائه اطلاعات غلط به گونه مغرضانه و یا هرگونه منظور غیرقانونی دیگر بوده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

Security and Background: Part 5

آیا هرگز حق حضانت طفلی را که شهروند ایالت متحده باشد از کسی که محاکم آمریکا به وی حق حضانت داده باشند سلب کرده اید؟

آیا هرگز در آمریکا در مخالفت با هیچگونه قانون یا نظام رای داده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

آیا هرگز به نیت فرار از مالیات اقدام به ترک شهروندی ایالت متحده کرده اید؟ در صورت مثبت بودن‌ توضیح دهید.

Upload Photo

در این قسمت باید اسکن یک عکس جدید ۵*۵ رنگی با زمینه سفید و رزولوشن ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل را آپلود نمایید. فرمت عکس باید حتما JPEG باشد و حجم زیر ۲۴۰ کیلوبایت داشته باشد. در صورتیکه عکس شما ویژگی های لازم را داشته باشد، یک تیک سبز رنگ به همراه پیام Photo passed quality standards در بالای صفحه ظاهر میگردد.

Confirm Photo

در این صفحه باید عکس انتخابی را تایید نمایید. در پایین صفحه نوشته شده که ممکن است در روز مصاحبه از شما یک عکس مشابه عکس گذرنامه خواسته شود که البته این اتفاق برای متقاضیان ایرانی کمتر میفتد.

Review

در صفحات بعد، کل اطلاعاتی که قبلا در فرم وارد کرده اید برای شما ظاهر می شود تا آنها را مرور نمایید و اگر گزینه ای نیاز به تصحیح دارد، با استفاده از گزینه edit آن را تغییر دهید. توجه داشته باشید که پس از تایید نهایی فرم، امکان هیچ دخل و تصرفی در اطلاعات مندرج، وجود نخواهد داشت.

Sign and Submit

در سوال اول مشخص نمایید که آیا فرم را به تنهایی تکمیل کرده اید یا از کسی کمک گرفته اید. سپس در کادرهای بعدی ابتدا شماره پاسپورت و سپس حروف مشخص شده در تصویر را وارد نمایید. در آخر روی دکمه Sign and Submit Application کلیک کنید.

Confirmation

در صفحه آخر یک کادر مستطیلی با اطلاعات و عکس شما ظاهر میگردد. این همان تاییدیه ایست که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید. روی گزینه Print Confirmation کلیک نمایید و از این صفحه پرینت بگیرید یا آن را به صورت pdf در سیستم خود ذخیره کنید. برای دسترسی به اپلیکیشن فرمی که پر کرده اید، میتوانید روی گزینه Print Application کلیک کنید و فرم را ذخیره نمایید، همان طور که در بالای صفحه نوشته شده نیازی به ارائه اپلیکیشن فرم در روز مصاحبه نیست و فقط باید صفحه تاییدیه را به همراه داشته باشید.

در پایان روی گزینه exit در بالای صفحه کلیک نمایید و از فرم خود خارج شوید.

موفق باشید.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
    • هیچ نظری یافت نشد

    ایرلاین ها