وقت سفارت انگلستان

سفارت انگلستان که در گذشته در تهران بود . برای ایرانیانی که قصد گرفتن وقت سفارت انگلستان و ویزای این کشور را داشتند کار را راحت و آسان کرده بود ، اما بعد از اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۱ در ایران به وقوع پیوست و سفارت انگلیس در تهران تعطیل شد و عدم فعالیت پیدا کرد. اما خوشبختانه کشور بریتانیا، یک چاره اندیشی و اقدامی خوب جهت رفع این مشکل انجام داده است . کشور بریتنانیا با تأسیس دفاتری به نام VFS در کشورهایی نظیر ایران ، که در آن‌ها سفارتی وجود ندارد، این مشکلات را به حداقل رسانده است…

 

وقت سفارت انگلستان و گرفتن آن ، یکی از مهمترین مباحثی است که در اینجا به آن می پردازیم . در بین ما ایرانیان ، کشور انگلیس یکی از کشورهای پرطرفدار جهت مهاجرت و سفر می باشد ، چرا که دارای جاذبه های طبیعی و جهانگردی بی شماری می باشد . . در قدیم الایام اخذ وقت سفارت و ویزای انگلیس برای ما آسان‌ تر بود ، ولی امروزه به دلیل اینکه ، سفارت انگلیس در ایران برداشته شده ، گرفتن ویزا بسیار مشکل تر از گذشته می باشد. به این دلیل که بعد از اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۱ در ایران به وقوع پیوست و سفارت انگلیس در تهران تعطیل شد و عدم فعالیت پیدا کرد ، چند سالی می شود که اخذ ویزای انگلیس برای ما ایرانیان، با مشکلات عدیده‌ای همراه می باشد ؛ یکی از بزرگ‌ترین مشکل، همان سفر چند روزه‌ای است که باید به یکی از کشورهای اطراف نظیر ترکیه و یا دبی انجام پذیرد .  

اما خوشبختانه کشور بریتانیا، یک چاره اندیشی و اقدامی خوب جهت رفع این مشکل انجام داده است . کشور بریتنانیا با تأسیس دفاتری به نام VFS در کشورهایی نظیر ایران ، که در آن‌ها سفارتی وجود ندارد، این مشکلات را به حداقل رسانده است. این دفاتر به عنوان نماینده سفارت انگلیس شناخته می‌شوندو کارهای مربوط به اخذ ویزا را در کمترین زمان ممکن به انجام می دهند و از زمانی که دفتر VFS در تهران تاسیس شد ، می‌توان نوید کاستن دغدغه‌ها و مشکلات مربوط به اخذ ویزاهای انگلیس را به هموطنان داد. پس نکته مهم در مورد ویزای انگلیس این می باشد که وقت سفارت انگلستان، به منزله ی همان وقتی‌ می باشد که از دفاتر VFS در ایران گرفته می‌شود.

تعیین وقت سفارت انگلستان یکی از دغدغه های مهم افرادی است که می خواهند به این کشور بروند . از انجایی که بریتانیا جزو کشورهایی می باشد که کم و بیش سخت‌گیری‌هایی را جهت صدور ویزا به اتباع دیگر کشورها تحمیل می‌ نماید . اما لازم نمی باشد که متقاضیان اخذ ویزاهای انگلیس بیش از حد نگران باشند؛

زیرا می شود با یک برنامه‌ریزی درست و مناسب و اطلاع کامل از شرایط و مدارک جهت گرفتن ویزای انگلستان، به راحتی از آن بهرمند شوید. نکته مهم این می باشد، که برای سفارت‌های انگلستان، گردش مالی مناسب وهمچنین حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار و مهم جهت ، تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای مسافرت به انگلیس می باشد . مدت زمان ویزای انگلیس به این صورت می باشد که از ۶ ماه آغاز شده و بنا به نوع سفر تا ۱۰ سال نیزادامه می‌یابد. ویزاهای انگلیس که به دنبال وقت سفارت انگلستان اخذ می گردد، مثل سایر کشورها، در سه بخش تعریف می شود در بخش توریستی، تحصیلی و تجاری صادر می گردد و به شکل زیردسته بندی می شود:

 •  ویزای توریستی به صورت۶ ماهه انگلیس
 •  ویزای توریستی به صورت ۲ ساله انگلیس
 •  ویزای دوره زبان انگلیس
 •  ویزای short term study یا به صورت تحصیل موقت انگلیس
 •  ویزای دانشجویی انگلیس یا به عبارتی دیگرموسوم به Tier4
 • ویزای توریستی به صورت ۵ ساله انگلیس
 •  ویزای توریستی به صورت ۱۰ ساله انگلیس وقت سفارت انگلستان،

البته برای تعیین وقت سفارت انگلستان باید توجه داشت که دو نوع ویزای دیگر وجود دارد ، تحت عنوان : ویزای اقامت در انگلیس و ویزای ازدواج در انگلیس . که این دو از ویزاها در گروه ویزاهای مهاجرتی انگلیس قرار می‌گیرند و از این جهت ، با ویزاهای موقت تفاوت دارند و دارای شرایط و ضوابط سخت تر و دشوارتری نسبت به گروه های قبل که ذکر کردیم دارند و مستلزم تلاش بیشتری هستند .

اولین مرحله برای گرفتن وقت سفارت پر نمودن فرم درخواست وقت سفارت انگلستان می باشد ، که به عنوان اولین برگه ‌ای است که از طرف شما به دست سفارت انگلستان می‌رسد و از اهمیت خاص و ویژه‌ای برخوردار می باشد . جهت پر نمودن فرم بایستی ، به زبان انگلیسی تکمیل گردد و برای سفارت ارسال گردد. اولی اگر شما به زبان انگلیسی مسلط نیستید اصلا نگران نباشید چرا که مشاوران آژانس مسافرتی هانی بال برای شما فرم فارسی سفارت انگلیس، را به زبان انگلیسی ترجمه می نمایند پس از این بابت اصلا دچار نگرانی نباشید و با خیال راحت و مطمین اقدام به اخذ سفارت انگلستان نمایید .

 

راه های اخذ ویزا از سفارت انگستان

وقت سفارت انگلستان و راه اخذ ویزا از آن ، تنها از وب ‌سایت رسمی سفارت انگلیس قابل اخذ می باشد ، اگر از هر روشی غیر از آن اقدام گردد ، انجام‎پذیر نخواهد بود.

دو راه برای گرفتن وقت سفارت انگلستان در تهران وجود دارد. که از این دوراه می توان اقدام نمود:

راه اول این است که ابتدا به به لینک www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه می نمایید. نوع درخواست خود را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر می نمایید . سپس بعد از این مرحله آن را SUBMIT کنید . (توجه داشته باشید که پس از SUBMIT فرم دیگر امکان ایجاد تغییر دادن در آن را ندارید.) بعد از انجام دادن این مرحله باید وقت مصاحبه خود را رزرو نمایید. (این در صورتی می باشد که خوش‎شانس و پیگیر باشیدآن باشید ، چرا که خیلی وقت‌ها معمولا بسته هستند و درایام هفته به‌صورت اتفاقی باز می‌شوند.) بعد از آن که موفق بشدید که رزرو وقت سفارت را به اتمام برسانید ، ۳ ساعت زمان دارید تا هزینه اپلیکیشن را پرداخت نمایید.

نکته ای مهمی که قبلا هم به آن اشاره شد این نکته است که شما در ایران فقط می‌توانید مراحلی مانند انگشت‌ نگاری و تحویل مدارک به شرکت VFS را انجام نمایید . اما این به شما کمک نخواهد کرد ، تا که مسافرت خود را به یکی از کشورهای همسایه ، به حداقل برسانید. اما باز هم ممکن می باشد لازم گردد تا برای دریافت پاسپورت خود دو بار یا بیشتر به کشوری که اولین بار انتخاب کردید بروید چنانچه این مورد برایتان دشوار می باشد ، می‌توانید از راه دوم که همان دادن وکالت‌ نامه برای پیگیری کارها به شخصی حقیقی یا حقوقی است ، اقدام نمایید .

نکته مهم : پس از انتخاب کنسول‌گری مورد نظر و سپس با ارسال کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلستان ، بایستی هزینه ویزای مورد نظر خود را از طریقی که آن کنسول‌گری تعیین می‌کند، واریز نمایید و در مرحله دوم مدارک زیرکه مورد نیاز برای تعیین وقت در سفارت انگلستان می باشد را تهیه و ارسال نمایید :  

 •  فرم فارسی برای درخواست تعیین وقت سفارت انگلستان
 •  فایل اسکن‌شده از صفحه اول پاسپورت (تمام رنگی و با کیفیت)برای تعیین وقت سفارت انگلستان
 •  فایل اسکن‌شده از دعوتنامه ، (در صورت داشتن دعوتنامه از یکی از بستگان درجه یک) به همراه فایل مدارک اقامتی شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال کرده است جهت تعیین وقت سفارت انگلستان.

تعرفه وقت سفارت انگلستان

تعرفه وقت سفارت انگلستان به این صورت می باشد که هزینه ها طبق این تعرفه ها اخذ می گردد:

*جدول قیمت*

همان طور که به تعرفه وقت سفارت انگلستان اشاره نمودیم لازم است که با توجه به این هزینه ها ، پس از اتمام مراحل ثبت‌نام اینترنتی و ارسال مدارک کامل به سفارت انگلیس، سپس می‌توانید وقت‌های موجود سفارت انگلستان برای مصاحبه اخذ ویزا را انتخاب نمایید . در روز مصاحبه، بهتر این است که با ظاهری مناسب و موجه یک ساعت زودتر از وقت مصاحبه در سفارت انگلستان حضور پیدا نمایید . زیرا سفارت انگلستان پیش از مصاحبه به تجزیه‌ وتحلیل مدارک شما و همچنین انگشت‌نگاری اقدام می نماید . درضمن لازم می باشد که همه انواع ویزای انگلستان در مرحله مصاحبه و تمام مدارک اشاره شده در زیر را که به آنها اشاره خواهیم کرد را حتما با خود به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه برای سفارت انگلیس

• به همراه داشتن اصل پاسپورت (توجه : اعتبار پاسپورت باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.) • به همراه داشتن دو قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (توجه : عکس‌ها بایستی رنگی و تمام‌رخ باشند.)

• به همراه داشتن اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توجه ، واچر هتل برگه‌ای‌ست که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپاست و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلستان الزامی می باشد . در صورت وجود دعوتنامه نیز مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز می باشد : فیش حقوقی و پرینت حساب بانکی، به همراه داشتن مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، به همراه داشتن سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، به همراه داشتن آخرین برگ مالیاتی پرداخت ‌شده و به همراه داشتن قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز

• به همراه داشتن اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل

• به همراه داشتن اصل و ترجمه شناسنامه

• به همراه داشتن برگه پرینت‌ شده فرم درخواست وقت سفارت انگلستان و تأییدیه‌ای که سفارت انگلیس پیش از شروع مصاحبه به شما خواهد داد.

• به همراه داشتن اصل و ترجمه گردش‌های حساب شخصی و جاری در ۶ ماه گذشته و هم چنین سپرده‌های بانکی و… (توجه : برای مدیران شرکت‌ها، ارائه ریزپرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامی می باشد ).

• به همراه داشتن اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره‌ نامه موردنظر آن الزامی می باشد .

• به همراه داشتن ، اصل و ترجمه مدارک شغلی (توجه: یکی از مهم‌ترین مدارک همین مدارک شغلی هستندکه در این صورت بهتر می باشد که با مشورت‌گرفتن از مشاوران سالیان سفر، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید.) که شامل این موارد می باشد :

• گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن مرخصی می باشد .

• به همراه داشتن یکی از ‌مدارک: کارت پرسنلی، کارت مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه ۶ ماه گذشته و گواهی تأییدیه آن، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت‌شده نیز الزامی می باشد .

• به همراه داشتن ،ترجمه کارت پایان خدمت الزامی می باشد . بایستی به نکته ی مهم توجه نمود که مرحله مصاحبه، مرحله‌ای می باشد که در آن شما باید اعتماد مصاحبه‌گر را جلب نمایید؛ پس در این صورت توصیه می‌شود که محکم و باصلابت و با اقتدار به توضیح در مورد خود تان بپردازید و سعی نمایید جواب‌های کوتاه و مناسبی به سؤالات بدهید. سالیان سفر پیش از مصاحبه بعد از تعیین وقت سفارت انگلستان ، شما را برای پاسخ‌گویی به تمام سؤالات آماده خواهد نمود تا با مدارک کامل و جواب‌های مناسب، تا به راحتی و سهولت از ویزای انگلستان بهرمند گردید.

 

نکاتی چند در پیرامون اخذ ویزای انگلستان

تعیین وقت سفارت انگلستان یا همان ویزای بریتانیا ، همان‌طور که گفته شد یکی از آن ویزاهایی‌می باشد که به سختی در اختیار ایرانیان قرار می‌گیرد و پس از اتفاقات سال ۲۰۱۱ و تعطیل شدن سفارت انگلیس در ایران، کشور بریتانیا بیشتر بر این سخت‌گیری‌ها دامن زد و حتی تا پیش از تأسیس دفتر VFS global در تهران، هموطنان ایرانی مجبور بودند که برای اخذ این ویزا و یا وقت سفارت انگلستان، به کشور دیگری سفر نمایند و این سفر و شرایطی که آن کشور به متقاضیان تحمیل می‌کرد، دست به دست هم دادند تا ویزای بریتانیا به یکی از پرمشغله ‌ترین ویزاها بدل شود و برای ایرانیان روندی دشوار داشته باشد .

خوشبختانه با گشایش دفتر نمایندگی سفارت انگلیس در ایران، افق‌های جدید و خوبی مقابل گردشگران قرار گرفت و امیدواری‌ها برای آسان شدن هر چه بیشتر این مسیر افزایش پیدا کرد. آدرس دفتر VFS global در تهران به شرح رو برو می باشد : میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری، ساختمان شماره ۱۱، طبقه اول، دفتر VFS می‌باشد و متقاضیان ویزای بریتانیا، در مراحل اخذ ویزا، باید حداقل یک‌بار به این محل مراجعه کنند. البته برای حضور در این دفتر هم شرایط و ضوابط فراوانی وجود دارد که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به سایت دفتر VFS global تهران به آدرس: http://www.vfsglobal.co.uk مراجعه نمایید.

نکته مهمی که باید مد نظر داشت این است که بهتر است پیش از پر کردن فرم‌ها و اقدام به هر کاری، با متخصصان این امر مشورت کنید؛ چرا که انگلیسی‌ها به شدت مقرارتی و موشکاف‌ هستند و تغییر و یا عذرخواهی بابت اشتباهی را نخواهند پذیرفت . چنانچه که تغییر فرم پرشده به هیچ‌ وجه امکان پذیر نمی باشد .

البته مورد بسیار مهم دیگری که در باب تعرف وقت سفارت انگلستان وجود دارد، پرداخت وجه مورد نیاز برای بررسی مدارک می باشد که بایستی با ویزا کارت، مستر کارت و پی پال صورت بگیرد. درصورتی که این ابزارهای پرداخت را در اختیار نداشتید ، حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست وقت سفارت انگلستان با هانی بال تماس بگیرید؛ چرا که پس از بارگذاری فرم مربوطه، فقط به مدت سه ساعت برای پرداخت هزینه وقت سفارت انگلستان فرصت دارید و در صورت عدم پرداخت، درخواست شما باطل خواهد شد.

هانی بال مفتخر است تا پایان مراحل اخذ ویزا دوش به دوش شما حضور داشته باشد تا تمامی دغدغه‌ها و سؤال‌هایتان در مورد چگونگی گرفتن ویزای توریستی انگلیس، مراحل ثبت ‌نام وقت سفارت انگلستان در تهران ومدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت و سایر مواردرا برطرف نماید.

فرآیند و مراحل اخذ وقت سفارت انگلستان در تهران

تعیین وقت سفارت انگلستان یکی از دغدغه های ایرانیان بود تا این که پس از تأسیس شرکت VFS global که نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران ، بسیاری از گردشگران و هموطنانی که قصد سفر به انگلستان را داشتند، کم و بیش از مشکلات ویزای انگلیس رهایی یافتند ؛ زیرا این نمایندگی کارهایی که باید برای اخذ ویزای انگلیس انجام شود را به خوبی و سریع به انجام می‌رساند و نیمی از راه پرمشغله گرفتن وقت سفارت انگلستان و مصاحبه ویزای سفارت انگلیس را کوتاه می‌نماید.

VFS global صدور تمام ویزاهای انگلیس را که شامل: توریستی، تجاری، تحصیلی و اقامتی می‌شود را برعهده گرفته و شما عزیزان می‌توانید با مشورت با آژانس مسافرتی سالیان سفر، تا مراحل پایانی اخذ ویزای انگلستان به صورت آنلاین با این شرکت ارتباط ببقرار نمایید و زمان انجام مراحل گرفتن ویزای انگلیس کاهش دهید. به کمکVFS می‌توانید به راحتی وقت سفارت انگلستان در تهران را از سیستم دریافت نمایید ؛ اما بایستی توجه نمایید که به علت حجم بالای درخواست‌ها، پنجره اخذ وقت سفارت انگلستان، هفته‌ای یک یا دو بار بیشتر باز نمی‌شود و بهتر این است که برای موفقیت هر چه زودتر در این زمینه با سالیان سفر در ارتباط باشید. مراحل اخذ ویزاهای مختلف انگلیس به شرح زیر است:

 •  ابتدا ورود به لینک شرکت VFS global به آدرس: https://www.visa4uk.fco.gov.uk و انتخاب نوع ویزای درخواستی فرمی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، که این فرم شامل سؤال‌هایی درباره مشخصات فردی می باشد. برای تکمیل این فرم هم بهتر این است که با مشاوران سالیان سفر در ارتباط باشید،زیرا پس از submit آن در سایت، دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.
 •  رزرو وقت مصاحبه و پرداخت هزینه (توجه نمایید که پس از اخذ وقت سفارت انگلستان ، تنها ۳ ساعت برای پرداخت هزینه بررسی ویزا زمان دارید و در صورت عدم پرداخت وقت شما باطل خواهدگردید. پرداخت هزینه بررسی مدارک برای ویزای انگلیس، تنها از طریق مستر کارت، ویزا کارت و پی پال قابل انجام می پذیرد و در صورتی که این ابزارها را در دسترس ندارید ، بهتر این است که با سالیان سفر تماس بگیرید.)

به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که پاسپورت و تمام مدارک دیگر، تا زمانی که به آدرس پستی شما ارسال می‌ شود باید در اختیار VFS global باشد و به همین‌خاطر بهتر است زمان‌بندی مناسب را برای عدم در اختیار داشتن مدارک‌تان را نیز حتما در نظر بگیرید. این شرکت مصاحبه‌ای نخواهد داشت و متقاضیان باید تنها یک‌بار برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به نماینده سفارت انگلیس در ایران مراجعه نمایند.

به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که پاسپورت و تمام مدارک دیگر، تا زمانی که به آدرس پستی شما ارسال می‌ شود باید در اختیار VFS global باشد و به همین‌خاطر بهتر است زمان‌بندی مناسب را برای عدم در اختیار داشتن مدارک‌تان را نیز حتما در نظر بگیرید. این شرکت مصاحبه‌ای نخواهد داشت و متقاضیان باید تنها یک‌بار برای انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به نماینده سفارت انگلیس در ایران مراجعه نمایند.  

توجه نمایید در صورت تعیین وقت و عدم مراجعه متقاضی در زمان تعیین‌شده، درخواست شما رد خواهد شد و وجه پرداختی برای دریافت وقت سفارت انگلستان هم بس داده نمی‌شود. از این جهت متقاضیان باییستی برای حضور در VFS global آماده باشند ، در غیر این صورت ممکن امی باشد که ماه‌ ها طول بکشد تا دوباره سفارت انگلیس درخواست شما را بپذیرد. لازم به یاد آوری است که نماینده‌ سفارت انگلیس در ایران، تنها واسطه‌ ای برای ارسال مدارک شما به یکی از سفارت‌خانه‌های انگلیس در کشورهای اطراف ایران از جمله کشور امارات و شهر ابوظبی- است و توانمندی انجام مصاحبه را ندارد.

اما نکته قابل توجه این می باشد که بدون نظر مثبت این شرکت، سفارت انگلیس هم نظر مثبتی نخواهد داشت؛ لذا بهتر است که با ظاهری مناسب و رسمی برای تحویل مدارکتان به VFS global مراجعه نمایید . در تمام این مراحل، آزانس هانی بال و تیم کارشناسانش در کنار شما خواهند بود تا در کمترین زمان و با سرعت و دقت ویزای موردعلاقه‌تان را بدست بیاورید.