ویزای اتریش

ویزای اتریش از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن می باشد . اتریش وقت مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس مراجعه کرد. حساب و تمکن بانکی از موثرترینمدارک ویزای اتریش می‌باشند.

شرایط اخذ ویزای اتریش

تاریخچه سفری: به کارگزاران ویزای این کشور ثابت می‌کند که درخواست کننده ویزا توریست می باشد و پیش از اتریش، از کشورهای دیگری نیز بازدید کرده است. همچنین تاریخچه سفری به کارگزاران ویزا ثابت می‌کند که شما پس از مدت زمان سفر به این کشور، به کشور محل اقامت خود بازمی‌گردید.

گردش حساب بانکی : منظور از گردش حساب بانکی، فقط تعداد تراکنشات درخواست کننده در ۳ ماه گذشته از دلایل افسران ویزا می‌باشد. دریافت گردش حساب از درخواست کننده ، به منظور بررسی مراودات مالی ایشان می‌باشد.

تمکن بانکی: میزان تمکن بانکی متناسب ویزای اتریش ، برای هر نفر بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. درخواست کننده باید توجه داشته باشد زمانی که به یکباره مبلغ بالایی وارد حساب می‌شود، باید به دفتر وی اف اس سند معامله طبق هآن مبلغ نشان دهد.

نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی : به منظور اعتماد به بازگشت درخواست کننده به کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌شود.

ارائه دعوت نامه: در صورتی که درخواست کننده دعوت‌نامه ارائه دهد، شانس زیادی در دریافت ویزای این کشور خواهد داشت. دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. زمان اقامت درخواست کننده حتما باید در متن دعوت‌نامه ذکر شود.

 

وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری این کشور انجام می‌شود. اتریش وقت مصاحبه ندارد و درخواست کننده فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کند. هزینه وقت سفارت اتریش در گروه مسافرتی هانی بال ۲۰۰ هزار تومان است. نزدیک ترین زمان وقت اتریش، ۳ ماه پس از درخواست ویزا است که در صورت ارائه دعوت‌نامه و یا درخواست برای ویزای پزشکی، امکان دارد برای ۱ هفته بعد نیز برای شما تعیین شود.

برای حضور در دفتروی اف اس این کشور باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. این دفتر در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ باز است.

قیمت ویزای اتریش

 

قیمت درخواست ویزای این کشور در گروه مسافرتی هانی بال ۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان ماست. این هزینه شامل دریافت وقت سفارت، پر کردن فرم ویزای شینگن ، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده خود درخواست کننده می‌باشد.

 

مدت زمان جوابدهی به ویزای اتریش
حداکثر ۱۴ روز کاری اتریش درخواست کننده بعد از تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر وی اف اس اتریش جواب درخواست ویزای اتریش برای وی صادر می‌شود که برای گرفتن جواب حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی در دفتر کارگزاری ویزای این کشورشخصا حضور داشته باشد.

مدارک ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود.درخواست کننده توجه داشته باشد که مدارک ویزا این کشور با دقت کامل بررسی می‌شود. حتما به مطابقت بین حساب و تمکن بانکی دقت داشته باشید.

 • فرم درخواست ویزای اتریش 2.گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • نامه اشتغال به کار
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت(خرید بلیط هواپیما)
 • واچر هتل

ریجکت ویزای اتریش

در صورتی که مدارکتان ناقص باشد و یا نیاز به ارائه مدارک بیشتر داشته باشد، دفتر وی اف اس اتریش به درخواست کننده۵ روز مهلت ارسال مدارک می‌دهد وقتی که مدارک را تحویل ندهد، ویزا به ایشان ارائه نمی گردد ولی ریجکت هم نمی‌شود.

 

انواع ویزای اتریش

 • ویزای توریستی اتریش: از شروط دریافت ویزای توریستی اتریش، گردش حساب بانکی، تمکن بانکی و یا نشان دادن دعوت نامه است. با ویزای توریستی این کشور درخواست کننده می‌تواند در هر ۶ ماه تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشد
 • ویزای تحصیلی اتریش: اخذویزای تحصیلی اتریش، باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی دعوت نامه داشته باشد. پس از تمام شدن مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی این کشور حتما باید این کشور را ترک کند
 • ویزای کاری اتریش: در صورتی که یک شرکت و یا کارفرما اعلام نیاز به نیروی خارجی داشته باشد، درخواست کننده می‌تواند با گرفتن دعوت نامه از ایشان اقدام به اخذ ویزای کاری کند.

سفارت اتریش در ایران

سفارت اتریش در آدرس تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶ واقع شده است اما خدمات کنسولی خود را به دفترکارگزار وی اف اس گلوبال واگذار کرده است. برای حضور در این دفتر باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کند.